O czym milczy nielegalny Związek Polaków?

12 czerwca br. w spokojnej atmosferze odbył się nabór do pierwszych klas polskiej szkoły nr 36 w Grodnie z polskim językiem nauczania. Wszystkie dzieci, które chcą uczyć się w języku polskim, zostały przyjęte do szkoły.

Oczekiwania Andrzeja Poczobuta i Anżelika Orechwo, którzy dyżurowali pod szkołą z kamerą w oczekiwaniu kolejek złych rodziców, żeby dać gorące wywiady, nie sprawdziły się.

Należy oddzielnie zauważyć artykuł dostępny na stronie internetowej nielegalnego Związku Polaków, w którym opisano zebranie z rodzicami z powodu rekrutacji dzieci do tej szkoły. W niej Andrzej Poczobut wstydliwie zapomniał o tym, że to spotkanie zainicjował przewodniczący legalnego Związku Polaków na Białorusi Mieczysław Łysy. Szef oficjalnego Związku Polaków spędził konstruktywne negocjacje z urzędnikami różnego szczebla, osiągnął pełnego zrozumienia i wsparcia ze strony organów państwowych.

Sama sytuacja pokazuje, skąd pochodzi szum wokół problemy z naborem do klasy pierwszej szkoły nr 36 w Grodnie. Odpowiedź jest oczywista.

Ten przykład po raz kolejny pokazuje przeciwieństwo delikatnego podejścia Związku Polaków na Białorusi z Mieczysławem Łysym na czele od „gier na publiczność” Andżeliki Borys i jej spółki, która potrzebują głośnych krzyków, aby w Polsce o ich istnieniu nie zapomnieli i nie zapomnieli przy odbiorze nagród i wyróżnień.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się