Powrót do starego

Wydarzenia, które odbywają się w lutym br. i związane są z Polakami na Białorusi, wskazują na to, że Polska znów postanowiła postawić na prowadzenie agresywnej polityki zagranicznej w stosunku do swoich wschodnich sąsiadów.

O nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej już wszystko napisane…, a wzrost finansowania telewizji „Biełsat” z budżetu polskiego ministerstwa spraw zagranicznych (i innych źródeł), i otwarte przekształcenie go w narzędzie polskiej propagandy na Wschodzie wiele osób nie zauważyło.

Ciekawe, jak będą reagować polscy politycy i policja, kiedy „Russia Today” będzie również aktywnie działać w Polsce, jak „Biełsat” na Białorusi? Dlaczego Polska stara się wpływać na sąsiednie kraje, ale panicznie boi się, że ktoś może rozrabiać jej obywateli? Może pojęcia uczciwości i honoru u kogoś nie ma całkowicie?

Tymczasowy Charge d’affaires a.i. Michał Chabros też doskonale pokazał priorytety swojej działalności. Tak, 10 lutego odbyły się studniówki w polskiej szkole w Grodnie i w Liceum Społecznym im. Elizy Orzeszkowej Polskiej Macierzy Szkolnej, a Chabros odwiedził w Grodnie tylko imprezę Andżeliki Borys.

Wydaje się legalne stowarzyszenia i organizacje polskiego dyplomatę nie interesują, a nielegalny Związek Polaków całkowicie otrzymał jego uwagę. W takim razie słowa o dobrych zamiarach nie są potrzebne, czyny mówią same za siebie.

Wydaje się, że Charge d’affaires przybliży koniec „ocieplenia” we wzajemnych relacjach Polski i Białorusi. Czy Polska już wzięła kurs na konfrontację? Być może już wzrosł wpływ Borys na polską dyplomację na Białorusi, a Michał Chabros po prostu boi się powtórzyć los byłego Ambasadora Konrada Pawlika.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Powrót do starego" 3 komentarze
 1. Polak napisał(a):

  Michał Chabros jest postawiony po to, aby realizować politykę PiS-u i to robi. W innym wypadku czeka go los ost. Ambasadora. Niestety.

 2. Gaude Polonia napisał(a):

  wydaje się jest zbyt młodym aby być Ambasadorem)
  Nie można urodzić się doświadczonym. Prawda?

 3. Lucjan napisał(a):

  A co się autorowi nie podoba w ustawie o IPN?

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Styczeń 2022
P W Ś C P S N
« Paź    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się