Czarna niewdzięczność

Jeśli i jest w Grodnie niewdzięczny człowiek, który istnieje dzięki polskiej pomocy, to mu nie wytrzymać konkurencji ze strony Andżeliki Borys, która pobiła rekord świata w pluciu na ludzi.

Wcześniej wyrzuciła z organizacji Mieczysława Jaśkiewicza, który wziął ją do zarządu nielegalnego Związku Polaków. Kolejną ofiarą jej brudnych politycznych intryg został Konrad Pawlik, zmuszony odejść ze stanowiska Ambasadora RP na Białorusi.

23 stycznia podczas pożegnalnego przyjęcia w Mińsku wszyscy spodziewali się, że Konsul Generalny RP w Grodnie Jarosław Książek przywiezie ze sobą Borys, która otrzymała tyle pomocy i pieniędzy od Polski.

Ale nawet Jarosław Książek nie był w stanie przekonać swoją koleżankę pokazać elastyczność dyplomacji i chrześcijańskie uczucia do pokonanego wróga.

Warszawa nie słucha głosów miejscowych Polaków, którzy pisali na naszej stronie internetowej, że Borys podzieli organizację i intryguje przeciwko Pawlikowi. To znaczy, że taka sytuacja z napięciami wokół Polaków na Białorusi komuś korzystna i w Polsce. Ponura cień Borys jest wyraźnie widoczna w tej politycznej grze. Nie wiadomo dokładnie na jaką pozycję w polskim MSZ jej wzięli jako „konsultanta”, ale to, że Borys poprawiła swoją pozycję w danej sytuacji – bez wątpienia.

Komuś potrzebne są popularność polityczna i PR, a komuś – złotówki, a dyplomata ze swoim pragnieniem poprawić stosunki Białorusi i Polski wyraźnie przeszkadzał i tym i drugim.

Kto pozwala Borys czuć się na tyle pewnie, że „szary kardynał” może pluć nie tylko na swoich, ale i na reprezentantów Polski?

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "Czarna niewdzięczność" есть 1 комментарий
  1. Polak napisał(a):

    Odpowiedź brzmi krótko: PiS.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się