Zwycięstwo Borys?

Zwolennicy Andżeliki Borys i Konsul Generalny RP w Grodnie Jarosław Książek z trudem ukrywają wyraź radości z powodu zakończenia pełnienia funkcji Ambasadora RP na Białorusi przez Konrada Pawlika.

Stosunki zaczęły się pogarszać z tego, że Konrad Pawlik i jego doradca Marcin Wojciechowski nie przyjęli punkt widzenia Borys o byłym przewodniczącym nielegalnego Związku Polaków Mieczysławie Jaśkiewiczu.

Andżelika Borys dołożyła wszelkich starań, opowiadając we wszystkich gabinetach Warszawy negatywne informacje, a co najważniejsze, wyrażając oskarżenie – nie udało się jemu legalizacja grupki, poparł też jej wroga Jaśkiewicza. Czysty egoizm, choć Borys i próbuje schować go za interesem publicznym.

Warszawie należałoby przyznać, że stworzona taka marionetka, która wpływa na politykę zagraniczną w Polsce.

Dobrosąsiedzkie stosunki między krajami zaczynają się w momencie, gdy kończy się chęć jednego kraju, przejawiać się na państwo nie tylko drogą dyplomatyczną.

W USA nawet przyznali interwencją w wewnętrzne sprawy krótkie wiadomości na Twitterze, idące z zagranicy, o faktach dyskryminacji rasowej. Dlaczego na Białorusi powinny odnosić się do zagranicznych mediów, które działają w kraju? Albo do organizacji, które są sterowana i finansowana przez inne kraje?

Jeśli Andżelika Borys i Jarosław Książek świętują zwycięstwo, to musi być ten, kto przegrał. W przypadku, gdy rezygnacja Pawlika naprawdę zasługa Borys, polski MSZ jest godny tylko żalu.

Ciekawe, czy sprawdzi ona trochę szacunku do przedstawiciela kraju, który tyle lat finansuje ją, i czy pojawi się 23 stycznia na kolacji w Mińsku?

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Zwycięstwo Borys?" 6 komentarzy
 1. Polak napisał(a):

  Jeśli takie wielkie NIC …(nie piszę nazwiska, żeby nie robić zbędnej reklamy) „wpływa na politykę zagraniczną w Polsce”, to świadczy to jedynie o nędznym poziomie polskich polityków i rządzących naszym krajem „jelitach”.

  Wierzę, jednak, że w Polsce są światli ludzie i z czasem dopną swego i uratują kraj od debili.

 2. leonarda rewkowska napisał(a):

  Borys jest marionietka – to jest bezsprzecznie. Kim stworzona ? Wrogiem Polski i Polaków. Przysłowie brzmi: „Zgoda buduje, a niezgoda rujnuje”. Borys siała i sieje tylko nienawiść i niezgodę. Jak w 2005 roku tak i obecnie podzieliła Polaków. Jak w 2005 tak i obecnie ofiarami padli najzacniejsi i najdzielniejsi Polacy. Marionetka zachowuje się zuchwale, arogańsko, bezczelnie. Ambasador RP Konrad Pawlik wiele uczynił dla wszystkich Polaków na Białorusi, dbał aby byli razem. Miałam szczęście: razem z chórem „Credo” brałam udział w festiwalu „Jedność” w Mińsku, zorganizowanym przez Ambasadę RP. Tak wspaniałej reprezentacji polskiej kultury na Białorusi jeszcze nie było. Wszystkim uczestnikom festiwalu zostały sfinansowane koszty przejazdu, obiad i drobne upominki, ale jakże drogie upominki: bo było na nich godło „Jedność”. Nasz chór polskiej pieśni „Credo” bardzo serdecznie dziękuje za umożliwienie naszego udziału w imprezie.
  A co robi Borys? W dniu 22 stycznia zebrała niby 200 ? dzieci z Grodna i obwodu i dała im prezenty mikołajowe. Pytanie: czemu tysięcy!!! polskich, które uczą się języka polskiego nie otrzymały nawet jednego małego wafelka? Białoruskie przysłowie mówi: „Хаця па крысе, абы усе”. Nie może być podziału na gorszych i lepszych !

 3. Polak napisał(a):

  Droga Pani Leonardo,
  3 lata temu miałem okazję rozmawiać w Senacie o pomocy Polakom w Białorusi (raczej O JEJ BRAKU). Dowiedziałem się o tym (z ust samego dyrektora departamentu współpracy z Polakami za granicą), że SENAT OKAZUJE POMOC FINANSOWĄ W WYSOKOŚCI PONAD 5 MLN ZŁOTYCH ROCZNIE!?
  Jak Pani myśli, kto otrzymuje te pieniądze?

  Co do zachowania Pana Ambasadora RP, to nic tu nadzwyczajnego nie upatruję. Tak należy postępować i Konsulom i nowemu Ambasadorowi, czego im i życzę. A w zasadzie uważam, że sprawami naszych Rodaków w Białorusi powinni się zająć ludzie obeznani z problematyką, nie zaś tylko ci, jak Senator Warzocha, którzy wykorzystują naszych Polaków do swoich celów prywatnych (mówię o filmie i prezentacji na tle znanej nam panny, w okresie kandydowania Artura Warzochy).
  Dziękuję Pani za Pani postawę i pozdrawiam serdecznie.

 4. leonarda rewkowska napisał(a):

  Zgadzam się z Polakiem. Wierzę, że w Polsce są światli ludzie…Ale, ale… Kiedy oni zechcą wnikliwie spojrzeć prawdzie i faktom na Białorusi, żeby wielkie NIC przestało w końcu działać???

 5. Polak napisał(a):

  … pytanie, retoryczne.
  Z drugiej strony zaś, ktoś jednak ją wspiera, widocznie komuś jest potrzebna.

 6. leonarda rewkowska napisał(a):

  Co ja myślę, proszę Pana Polaka?
  Kto otrzymuje pieniędzy od Senatu RP na Białorusi wiedzą wszyscy. A ile i kto dokładnie musi być udokumentowane. Uważam, że te dokumenty nie mogą być tajemnicą dla Polaków.
  Dokładnie wiem, że wielkie NIC otrzymuje od Polski wielkie pieniędzy jako pomoc finansową i za tę pomoc gnębi polskość i Polaków na Białorusi… To też wszyscy wiedzą.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się