Wojna trwa

15 listopada br. Ambasada Polski na Białorusi zorganizowała wspaniałą imprezę z okazji Dnia Niepodległości RP w Pałacu Republiki w Mińsku.

Wśród wielu gości nie trudno było zobaczyć brak grupki Andżeliki Borys, która zabroniła grodzieńskim i brzeskim członkom nielegalnego Związku Polaków brać udział w obchodach święta w Mińsku.

Widać, że odrzucone już nawet formalne cechy dobrego tonu i normy postępowania. Taka jest logika dyktatorskiej polityki Borys w stosunku do członków organizacji – zniszczyć i złamać nie zgadzających się z nią. Te zasady używa i poza organizacją.

Kiedy dziesięć lat temu ona potrfiła ograniczyć wjazd do Polski z powodów politycznych Polakom, którzy byli przeciwko osobiście niej, wiele osób potrafiło to zrozumieć.

Teraz do wojny przeciwko Ambasady wstąpiła polska fundacja „Wolność i demokracja”. Wsparcie informacyjne Borys otrzymała na stronie internetowej kresy24.pl, która jest zarządzana i finansowana przez tą fundację. Trudno sobie wyobrazić, że ten proces przebiegał bez kontroli ze strony Michała Dworczyka, ściśle związanego z Borys przeszłymi sprawami.

Możemy dopuścić, że atak na Konrada Pawlika to część ataki na Ministra spraw zagranicznych RP Witolda Waszczykowskiego, a także na kurs ministerstwa w sprawie uregulowania polsko-białoruskich stosunków. Może jakieś „jastrzębie” w Polsce chcą wojny i zwiększenia budżetów wojskowych. Komu opłaca się pogorszenie stosunków między Polską i Białorusią, niech każdy decyduje sam.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Wojna trwa" 4 komentarze
 1. Józef III napisał(a):

  Panna Borys to wstyd i hańba, prymitywizm we wszystkim, chodząca paranoja, sekutnica, kłamczucha nie z tej ziemi. Wszystko czego dotknie, zaczyna się sypać. Ludzi nie szanuje. Szkoda słów…

 2. Sodano napisał(a):

  Zawsze, spośród rzeczy szlachetnych jest kurz.

 3. leonarda rewkowska napisał(a):

  To prawda. Wojna trwa.Inicjatorem wojny jest Borys.W prasie niebezpodstawnie wielokrotnie pisali,że powodem tej wojnny były pieniądze.Związek Polaków na Białorusi powstał w 1990 roku i od tego czasu był i jest legalny. Drugiego Związku Polaków na Białorusi nie było i być nie może. Według prawa współczesnego dwie organizacje społeczne pod tą samą być nie mogą. Była i jest grupka Borys, która nigdy nie była zarejestrowana jako zjednoczenie społeczne i przewodniczka tego nigdy nie domagała się.
  Byłam jedną z tysięcy Polaków na Białorusi, którzy od 199o roku po wołaniu swoich serc włączyli sią w sprawie odrodzenia polskości.Nasze zjednoczenie społeczne dobrze prosperowało, bo wsparcie finansowe ze strony polskiej było wykorzystywano na przeprowadzenie imprez kulturalno-oświatowych Borys w Związku Polaków okazała się w 1998 r po nieudanej próbie pracy w Odelsku i Grodnie. Wziął ją Gawin T. (ówczesny prezes) i niedoszłą nauczycielkę mianował kierownikiem działu oświaty ZPB!!! To już nie była działalność społeczna: Gawin T. dla siebie i grupki z pieniędzy polskiego podatnika naznaczył solidne wynagrodzenia.
  Od tego czasu zaczęły się kłótnie w Grodnie i biedy Polaków na całej Białorusi. Od 12 marca 2005 r Borys rozpętała krwawą wojnę. Nie oszczędzała nikogo nawet swoich kolegów i przyjaciół.Ofiarami tej wojny zostały tysięcy Polaków, którzy odradzali polskość z potrzeby serca. Najzacniejszych i najdzielniejszych ogłosili niebespiecznymi i oni otrzymali zakaz wjazdu do Polski. Ranione w serca polskie cierpieli niesamowicie i wielu poumierało z rozpaczy.
  Proszę nie mówić, że to można zrozumieć.Można wybaczyć jak Chrystus wybaczył swoim zabójcom. Ale zrozumieć? Jak to wiejska kobieta, mając wkrótce 50 lat i każde słowo której zieje kłamstwem i jadem, siejąc niezgodę i nienawiść między Polakami, potrafiła tak usiąć na złotej żyle, że nikt nie może ją z tej złotej żyły spędzić???
  Jak złota żyła uschnie – wojny nie będzie! Daj to Boże aby to nastąpiło.

 4. Pan W. napisał(a):

  wiejska kobieta całuje kapitalnie dupy..)

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się