Poczobut atakuje Pawlika?

Głos nielegalnego Związku Polaków i dziennikarz Andrzej Poczobut zadał kolejny cios dla Ambasadora Polski na Białorusi Konrada Pawlika w sieci „Facebook”.

Znany internet-fighter Poczobut nie mógł przejść obok wywiadu Ambasadora tzw. niezależnym mediam, w którym dyplomata stwierdza, że ”…posiadaczami Karty Polaka zostało 100 tysięcy… Białorusinów”. Oburzony dziennikarz zaznaczył, że Ambasador dołączył do szowinistycznej grupy, która uważa, że na Białorusi nie ma Polaków, a tylko “spolonizowani Białorusini”.

Zdaniem Poczobuta, on na pewno nie jest taki, spolonizowany, a prawdziwy Polak, takich już nawet w Polsce nie ma. Pytań tu nie ma. Idealny taki Polak z obywatelstwem. A co zrobić z białoruskimi korzeniami rodziców Andżeliki Borys? Wszyscy na wsi wiedzą, że jej matka w całości nie mówi po polsku, tylko gwarą białoruską.

Zastanawiam się, jak umiejętnie i pięknie Konsul generalny RP w Grodnie Jarosław Książek cudzymi rękami sprawia problemy dla Ambasadora Polski na Białorusi. Oskarżyć w szowinizmie Ambasadora – głupota lub durny atak? Niech każdy decyduje sam.

Mieć swój punkt widzenia na nielegalny Związek Polaków, różniący się od opinii Borys, staje się po prostu niebezpieczne.

Навигация

Следующая статья:

К записи "Poczobut atakuje Pawlika?" 2 komentarze
 1. leonarda rewkowska napisał(a):

  Oskarżenie w szowinizmie Ambasadora RP Konrada Pawlika jest obrzydliwe oszczerstwo, skierowane nie tylko na Ambasadora, ale i w dobre imię Polski. Prawdziwy Polak nigdy nie będzie szkodzić swojej Macierzy. Dla mnie osobiście jest wątpliwe pochodzenie jak Borys, tak i Poczebyta. .
  A co dotyczy wypowiedzi Ambasadora RP, że Kartę polaka otrzymali Białorusini, to myślę że to możliwie z tego powodu, że Polacy na Białorusi nie mają w swoich paszportach wpisanej narodowości.
  Prawo białoruskie pozwala na wpisanie polskiej narodowości. W moim paszporcie na stronie 28 jest napisano: „национальность – полька” i potwierdzono pieczątką z herbem Białorusi. Więcej tego przepisy państwa białoruskiego pozwolają na stronie 33 (ze zdjęciem) zapis łacinskiej transkrypcji w brzmieniu polskim, zgodnie z ortografią polską. Moje nazwisko i imię napisane po polsku.
  Dla obalenia oszczerstwa przytoczę jeden z faktów. W dniu 21 października w Mińsku pod kierownictwem Ambasady RP został zorganizowany i przeprowadzony razem z Fundacją na Rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny oraz zjednoczeniem społecznym „Polska Macierz Szkolna” wspaniały festiwal „Jedność” W tym festiwali wzięło udział około 20 zespołów artystycznych z całej Białorusi i na bardzo wysokim poziomie zaprezentowali polską i białoruską kulturę.
  Jedność… Nam potrzebna jedność!

 2. Gaude Polonia napisał(a):

  Brawo, Pani Leonarda!

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się