Nielegalny Związek Polaków prowokuje zaostrzenie stosunków polsko-białoruskich

Głos nielegalnego Związku Polaków i dziennikarz Andrzej Poczobut przygotował dla „Gazety wyborczej” artykuł „Polska słabnie w oczach Łukaszenki. Białoruski prezydent niedługo zacznie rozmawiać z Warszawą z pozycji siły”. Tekst zawiera zarzut miękkości działań polskiego rządu w stosunku do prezydenta Białorusi i wezwanie Polski do prowadzenia polityki zagranicznej z pozycji siły.

Na ile uzasadniona ta interwencja obywatela Białorusi Poczobuta w wewnętrzne sprawy Polski? Wydaje się „piąta kolumna” na Białorusi zwariowała…

Ale to tylko na pierwszy rzut oka. Właściwie nielegalny Związek Polaków zaczął czuć zagrożenie w poprawie stosunków polsko-białoruskich. A to znaczy, że może zmniejszyć się finansowanie, a w Polsce w perspektywie może przepaść potrzeba wsparcia tej struktury. Również w ostatnim czasie słabnie informacyjne zainteresowanie w Polsce sprawami na Białorusi.

W tych warunkach Poczobut oskarża polskie ministerstwo spraw zagranicznych w miękkości w stosunku do Białorusi, korzystając pretekstem rzekomo niewystarczającej ochrony telewizji „Biełsat” na Białorusi (przyjaciół trzeba bronić, a Agnieszka Romaszewska w ciepłych stosunkach z Andżeliką Borys).

Szczególnie ucieszył się z ataku na MSZ wspólny przyjaciel Borys i Poczobut – Konsul Generalny RP w Grodnie Jarosław Książek. Jaka dziwna współbieżność!

Biorąc pod uwagę, że nawet mucha w nielegalnym Związku Polaków nie przeleci bez uprzedniej zgody przewodniczącej, to można powiedzieć, że Borys zrobi wszystko, aby wbić kij w koła stosunków dwustronnych między Polską i Białorusią.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Nielegalny Związek Polaków prowokuje zaostrzenie stosunków polsko-białoruskich" есть 1 комментарий
  1. leonarda rewkowska napisał(a):

    Borys pokrzywdziła wiele Polaków na Białorusi wprowadzając zamęt i niezgodę. Nie warto wyrządzać innym krzywdę, bo przyjdzie czas kiedy na nich odbije się jeszcze mocniej. Dobrze wiadomo, że kto wywołuje zamęt i niezgodę może sam paść ofiarą swoich poczynań. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę!

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się