Świat nie bez dobrych ludzi

W październiku br. były szef stowarzyszenia polskich plastyków przy nielegalnym Związku Polaków Giennadiusz Picko planował zorganizować wystawę prac polskich artystów z Białorusi w galerii miasta Sopot w celu zbierania środków dla dzieci w organizacji charytatywnej – Grodzieńskim dziecięcym hospicjum (z Olgą Weliczko na czele).

Ale Giennadiusz popełnił olbrzymi błąd… on opowiedział o przygotowaniach do wystawy konsulu generalnemu RP w Grodnie Jarosławowi Książeku, gdy składał dokumenty na otwarcie wiz dla uczestników imprezy.

Oczywiście dyplomata podzielił się wiadomością z przewodniczącej nielegalnego Związku Polaków. Dowiedziawszy się o tym Borys natychmiast zareagowała – wystraszyła władze Sopotu, obiecując skargi do MSZ i Senatu RP, że władze miasta działają przeciwko „Polaków na Białorusi”. Konsul napisał nawet list, aby zerwać imprezę.

Mamy nadzieję, że wystawę uda się przeprowadzić jeszcze nie raz, nie tylko w Polsce czy na Białorusi, ale i w innych krajach.

Po raz kolejny możemy zadać sobie pytanie, jak długo polskie władze będą dzielić miejscowych Polaków na Białorusi na „swoich” i „obcych”?

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Świat nie bez dobrych ludzi" есть 1 комментарий
  1. Pan W. napisał(a):

    Borys źle odnosi się do dzieci, bo nie ma swoich.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się