Książek pomaga Borys walczyć z polską ambasadą

Nielegalny Związek Polaków rozpoczął wojnę przeciwko ambasady RP w Białorusi i osobiście przeciwko ambasadora Polski Konrada Pawlika.

Na stronie nielegalnego Związku Polaków „Znad Niemna” przyjaciółka Andżeliki Borys opublikowała artykuł o tym, że ambasada RP wraz z białoruskimi władzami poniża zasłużonego działacza kultury i członka zarządu głównego nielegalnego Związku Polaków Wiktora Baranowicza i nie wypuszcza jego występować wraz z zespołem „Białe skrzydła”.

Moralny aspekt tego, że Baranowicz nie wypuścił dzieci na koncert, bo władzom się nie podoba kontrowesyjny przedstawiciel niezarejestrowanej struktury, zostawmy poza artykułem.

Najważniejsze, że nie można sobie wyobrazić, aby Andżelika Borys zdecydowała umieścić taki artykuł bez uzgodnienia ze swoim przyjacielem – konsulem generalnym RP w Grodnie Jarosławem Książkiem, który też ma wielkie ambicje zawodowe i duży ból, że nie dostał podwyżki w służbie dyplomatycznej.

Borys napisze jeszcze kilka takich potężnych artykułów i wyśle Pawlika z powrotem do domu z piętnem na całe życie „nie pomagał Polakom na Białorusi”.

I nikt nie zrozumie, że Borys, kiedy mówi o Polakach na Białorusi, zawsze mówi tylko o sobie.

К записи "Książek pomaga Borys walczyć z polską ambasadą" есть 1 комментарий
  1. DankaSiem36 napisał(a):

    Pani Ambasador Andżelika Borys – tak poprawnie we współczesnych realiach! Ponieważ właśnie ona decyduje o to kto z dyplomatów i w jaki sposób będzie pracował na Białorusi, bo jeśli cos wbrew jej woli, to jej przyjacieli w Warszawie szybko wywołają arogantów na dywanik)))
    Pani Ambasador Borys wszystkim da radę!!!)))
    Ale i baba z jajami)))))))))))

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się