Kiedy zostaną spełnione obiecanki?

W grudniu 2016 r. przewodniczącej nielegalnego Związku Polaków z minimalną przewagą głosów została wybrana Andżelika Borys.

W dużej mierze do jej zwycięstwa doprowadził prosty program wyborczy, jednym z głównych tez którego była obiecanka rozszerzyć samodzielnośc oddziałów, w tym w sprawach finansowych.
W oczach kierowników oddziałów pojawił się blask w oczach i marzenia Bonaparta zawirowałi w głowie u wielu polskich patriotów.

Pół roku później u wielu członków organizacji pojawiły się uzasadnione pytania do Borys w sprawie wykonania przez nią przedwyborczych obietnic. Wcześniej wiele osób myślało, że Mieczysław Jaśkiewicz przeznacza na oddziały za mało pieniędzy. A teraz wiele oddziałów i ich przewodników w ogóle nie widzi żadnych środków od centralnego organu nielegalnego Związku Polaków.

Nawet takie znani działacze w dziedzinie kultury jak Wiktor Baranowicz zmuszeni prosić grosze u Borys.

Oczywiście, najprawdopodobniej, kierownikowi działu, który ją poparł w wyborach, Borys nie odmówi przyznania jakiejś kwoty pieniędzy. Ale to dotyczy tylko tych, którzy głosowali za nią!
A wspominać swoje przedwyborcze obietnice wśród osób publicznych, do grona których zalicza samą siebie Borys wspominać nie jest modne.

Niech kłaniają się chłopy nisko bogatym, prosząc Borys o każdy grosz… A jeśli będą narzekać?

Wtedy Konsul Generalny Jarosław Książek jeszcze i ograniczy dostęp do wiz i Kart Polaka dla nieznających tego ludzi z oddziałów nielegalnego Związku Polaków. Ot taka demokracja! A zapytać Borys o spełnienie obietnic, które słyszał na własne uszy, konsul nie może.

К записи "Kiedy zostaną spełnione obiecanki?" есть 1 комментарий
  1. Gaude Polonia napisał(a):

    Komisja Łączności z Polakami za granicą Sejmu RP sprawdzi?

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się