Konsulat Generalny RP w Grodnie obsługuje tylko nielegalne struktury

Konsulat RP w Grodnie zwraca swoją uwagę wyłącznie na wsparcie nielegalnego Związku Polaków na czele z Andżeliką Borys. W Internecie jest wiele zdjęć potwierdzających bliskie relacje lidera niezarejestrowanej organizacji i Konsula Generalnego RP w Grodnie Jarosława Książka.

4 maja br. w Grodnie Polska Macierz Szkolna zorganizowała poświęcony Konstytucji 3 maja dziecięcy konkurs patriotycznych polskich piosenek.

Podczas imprezy śpiewano piękne i patriotyczne piosenki, uczestniczyło wiele dzieci. Tylko polskim dyplomatom ten konkurs okazał się nie potrzebny. Mimo zaproszenia z Konsulatu Generalnego nikt się nie pojawił. Ten fakt wywołał oburzenie nie tylko członków Polskiej Macierzy Szkolnej, rodziców, ale nawet dzieci!

Jednak przecież nie można tak po chamsku obchodzić się z legalną organizacją, która jest największym centrum nauczania języka polskiego na Białorusi.

Mamy nadzieję, że w Konsulacie Generalnym przeczytają ten artykuł, co sprawi, że po odpowiedniej analizie będą zwracać swoją uwagę bardziej mądrze. I następnym razem Jarosław Książek odwiedzi dzieci, śpiewających polskie pieśni patriotyczne w legalnej organizacji.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Konsulat Generalny RP w Grodnie obsługuje tylko nielegalne struktury" 3 komentarze
  1. Sodano napisał(a):

    Po co ci dyplomaci i co niby mają począć w tej Szkolnej Macierzy? Macierz Polska nie uprawia polityki, a kształtuje ducha polskości i wychowuje dzieci, więc robi to, co nasi ojcowie i matki przez wiele lat po II WŚ w domach. Nie pamiętam, aby nasi ojcowie i matki zapraszali jakichś tam politykierów do pokazania im poziomu nauczania swoich dzieci. Albo się jest Polakiem i się należy do tej Wielkiej Kultury Narodowej albo się jest politykierem, posłusznie wykonującym rozkazy MSZ RP i uprawia się politykę zgodną z racją stanu RP. To jest wszystko na miejscu, uważam.

  2. Dark Wejder (z Polesia) napisał(a):

    Tylko w Grodnie p.Konsul zachowuje się po chamsku, w Brześciu takiego nie ma!

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się