Niezależny Związek Polaków?

W zeszłym tygodniu odbyło się posiedzenie Rady Naczelnej nielegalnego Związku Polaków, o czym artykuł został opublikowany na stronie internetowej tej organizacji.

rada_naczelna_2016_dyplomacja1Na zdjęciach wyraźnie widać, że za plecami liderów nielegalnego Związku Polaków siedzą polscy dyplomaci wysokiej rangi: Ambasador RP w Republice Białoruś Konrad Pawlik z doradcą Martinem Wojciechowskim, Konsulem Generalnym w Grodnie Jarosławem Książkiem, którzy uważnie obserwują przebieg posiedzenia. Czy relacje między prezesem nielegalnego Związku Polaków Mieczysławem Jaśkiewiczem i przewodniczącą Rady Naczelnej Andżeliką Borys tak napięte, że im się należy omawiać najważniejsze zagadnienia organizacji w obecności cudzoziemców?

Okazuje się, że prawdziwe lalkarze, którzy stoją za organizacją, zmuszeni byli osobiście się ostrzegać przywódców nielegalnego Związku Polaków.

Ciekawe jest porównanie z „reżimowym” Związkiem Polaków pod kierownictwem Mieczysława Łysego, na posiedzeniach Rady Naczelnej którego nigdy nie byli obecni przedstawiciele władz państwowych.
Oczywiście, myślące ludzie nigdy nie uważali nielegalny Związek Polaków ani pani Andżelikę Borys za samodzielne i niezależne, ale kto pomyślałby, że gospodarze organizacji zdecydują się przejść na ręczny tryb kierowania tą strukturą społeczną.

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "Niezależny Związek Polaków?" есть 1 комментарий
  1. Konrad II napisał(a):

    Przewodniczącą TZW Rady Naczelnej Andżeliką Borys otrzymała obywatelstwo polskie NIE ZA DARMO!

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Luty 2023
P W Ś C P S N
« Paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2023    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się