Festiwal kultury polskiej

1W sobotę 6 sierpnia w Mińsku odbył się Festiwal kultury polskiej. Na kilka godzin terytorium w centrum miasta został oddany do dyspozycji zespołów artystycznych i twórców ludowych. Mińszczanie mogli obserwować prezentacje kostiumów, spróbować kuchni polskiej i zatańczyć pod rytmiczny akompaniament ludowych zespołów polskiej piosenki i tańca.

Na terenie miasta pracowali mistrzowie rzemiosła ludowego obwodu Grodzieńskiego i Mińskiego, a przed gośćmi toczyła się ekspozycja „Białorusini w składzie Wojska Polskiego” i kolekcja banknoty i monety z czasów II Rzeczypospolitej. Udział w imprezie wziął przewodniczący wykonawczego komitetu Mińska Andrzej Szorec.

Przewodniczący republikańskiej organizacji „Związek Polaków na Białorusi” Mieczysław Łysy powiedział, że „…Białorusin z Polakiem zawsze dogadają – są do siebie bardzo podobne język i kultura – to my dzisiaj prowadzimy święto polskiej kultury … języki Białoruski i Polski są bardzo blisko”.

Program koncertu zaprezentowali laureaci XI Republikańskiego festiwalu kultur narodowych: zespół pieśni polskiej „Polskie echo Ostrowca”, zespół tańca „Kresowe zabawy”, wzorowy zespół polskiej pieśni i tańca „Jutrzenka” (Wołkowysk), działające przy Związku Polaków na Białorusi. Grodzieński rejon reprezentował prezes miejskiego oddziału Związku Polaków na Białorusi Kazimierz Znajdziński.

foto: onliner.by

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się