Jedna parszywa owca całe stado zarazi

Lato zaczęło się gorąco w nielegalnym Związku Polaków pod kierownictwem Мietka Jaśkiewicza. Po przeczytaniu wiadomości ob aktywności „prezesa” i jego koleżanki Andżeliki Borys po prostu trzeba skomentować to co się dzieje.

Borys zorganizowała sobie wycieczkę do Paryżu, a żeby pieniędzy nie płacić za drogę i noclegi przykryła się „troską” o polską edukację publiczną.
wycieczka do Paryżu

Patrząc na zdjęcie z Paryżu można śmiało powiedzieć, że więcej niż połowa tych „publicznych” pedagogów pracują w państwowych instytucjach edukacji za wynagrodzenie, a jeszcze z nimi była tam grupka pracownic „Kresowii”: Dubowska, Todryk-Pisalnik i inne.

To jest druga długa podróż Borys, która w tym roku już odwiedziła Włochy. Czego się tylko nie robi dla rozwoju polskości? Trzeba pewnie komuś pojechać do Brazylii jeszcze raz.

Mietek, oczywiście, nigdzie nie jeździ. współpracuje z polską diasporą z biura „Kresowii” i odpoczywa tylko na terenie regionu. O imprezie w Żołądku napisano, że 200 miejscowych Polaków odwiedziło ją. Jeśli spojrzeć na oficjalne zdjęcia Todryk-Pisalnik, to widać, że tam było o wiele mniej osób. Ale najbardziej zabawne było na imprezie Mietkowi.

impreza w Żołądku
Cieszcie się z prywatnych zdjęć, które są niedostępne dla szerokiego grona miejscowych Polaków.
wesoły Mietek
wesoła impreza
Nawet członek nielegalnego Związku Polaków Wiesław Kiewlak publicznie powiedział że „taka dzałalność jak wycieczki dla osób wybranych, uroczystośći w stylu „Świętej Pamięci…” i imprezy rozrywkowe, to nie jest działalność na rzecz wszystkich Polaków na Białorusi. Tu nietrudno się domyślić o kogo tu chodzi.

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "Jedna parszywa owca całe stado zarazi" есть 1 комментарий
  1. Obserwator napisał(a):

    Ale super zdjęcia! Fajnie ze tak bawią się w rytm polskiej muzyki! Dumą!

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2022
P W Ś C P S N
« Lut    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się