O nienormalnym stosunku polskich konsulów do Polaków

konsulat brzescPo raz kolejny Polacy na Białorusi zauważyli negatywny stosunek do nich przy rozmowie na Kartę Polaka w Brześciu.

Oburzenie i niezrozumienie powoduje pozycja polskich dyplomatów w stosunku do etnicznych Polaków w Białorusi, którzy czynią starania w celu rozwoju języka polskiego i kultury.

9 grudnia 2014 ani jeden z kandydatów do otrzymania „Karty Polaka”, którzy składali dokumenty przez oddział nielegalnego Związku Polaków w Brześciu, nie zdali tzw. egzamin z historii Polski przyjmowany przez konsula RP Roberta Nowakowskiego.

Wielu osób podkreślało niechęć, z której polski dyplomata rozmawiał z etnicznymi Polakami, którzy pragneli otrzymać Kartę.

Ludzie skarżą się, że zupełnie inny stosunek konsulów w Brześciu do ludzi, zapisanych od „Forum polskich inicjatyw lokalnych”, którego liderzy dzielą polską społeczność w Brześciu na „swoich” i „obcych”. Pozostaje otwartym pytanie, dlaczego trzeba konsulom RP karać zwykłych ludzi za swój stosunek do tej czy innej organizacji społecznej.

К записи "O nienormalnym stosunku polskich konsulów do Polaków" 2 komentarze
  1. Ewa F napisał(a):

    Od Magdalenki Polska jest podzielona. Dlatego Was też dzielą na dwa obozy. U nas zwolennicy PO czyli postkomuna ma pracę i dobrze zarabia. Patrioci pracują za przysłowiową miskę ryżu lub są bezrobotni bo zakładów pracy właściwie już nie ma. Czekamy na zmianę władzy. Ale czy znowu nie sfałszują wyborów ?

  2. Znafca napisał(a):

    ” Dlatego Was też dzielą na dwa obozy. U nas zwolennicy PO czyli postkomuna ma pracę i dobrze zarabia.”
    A co ma po do obozu?Są 2 obozy -świnie partyjne z sejmu(i PO to 1 z wielu) i reszta.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2021    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się