Andrzej Poczobut uważa Banderę za bohatera narodowego Ukrainy!

poczobutNa stronie www.svaboda.org pojawił się wywiad z dziennikarzem „Gazety Wyborczej” Andrzejem Poczobutem w sprawie oceny osobowości przywódcy UPA Stepana Bandery.

Przypomnijmy, że debaty w stosunku do niego rozpoczęły na Białorusi się po tym, jak na marszu z okazji Dnia Woli kilku przedstawicieli Młodego Frontu wyszli na ulicę z hasłami solidarności z Ukrainą, a także mieli przy sobie zdjęcia bohaterów narodowych Białorusi i Ukrainy, między innymi Stepana Bandery.

W wywiadzie Poczobut mówi o liczbach w 50-100 tysięcy Polaków, którzy zginęli podczas mordów etnicznych tylko na Wołyniu, wie, że Polska domaga się uznania tych zdarzeń ludobójstwem. Oprócz tego ten adwokat kata narodu polskiego usprawiedliwia kierownika UPA tym faktem, że w czasie masakry był u niemców w areszcie. Zdaniem dziennikarza „Gazety wyborczej” wołyńska masakra nie przeszkadza Stepanowi Banderze być bohaterem narodowym dla części ukraińców.

Trzeba tylko dodać, że ambasada Polski na Białorusi zdecydowała przestać wydawać wizy członkom Młodego Frontu, którzy poparli akcję z portretem ukraińskiego nacjonalisty. W celu sprawiedliwości w odniesieniu do wszystkich obywateli Białorusi (członków Młodego Frontu i Andrzeja Poczobuta), ambasada RP może też zakazać wjazdu i odebrać wizę Poczobutowi. Przecież on faktycznie popiera poglądy Młodego Frontu.

Przypomnijmy, że organizacja młodzieżowa Młody Front wręczyła mu w 2013 roku nagrodę o nazwie „Kocham Białoruś”.

Навигация

Следующая статья:

К записи "Andrzej Poczobut uważa Banderę za bohatera narodowego Ukrainy!" 3 komentarze
 1. Maria napisał(a):

  ” … pozwala określić ogólną liczbę polskich ofiar nacjonalistów ukraińskich na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej na ok. 200 tys. osób”.

  http://wolyn1943.eu.interiowo.pl/artykuly.html

  Z dedykacją dla Poczobuta i innych cieniasów.

  Słusznie robią dyplomaci, że nie wydają wiz banderowcom.

 2. Gutek napisał(a):

  Kim tak naprawdę sa „młodzi/wspolczesni banderowcy” ?
  Czy to sa Ukraincy a może to już mieszana krew ???

 3. Znafca napisał(a):

  „” … pozwala określić ogólną liczbę polskich ofiar nacjonalistów ukraińskich na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej na ok. 200 tys. osób”.”
  Nie powinno być”nacjonalistów „ale „groźnych banderowskich zwyrodnialców”.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Lipiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się