Wiceminister Spraw Zagranicznych Polski odwiedziła Grodno

katarzyna kacperczykBiałoruś i Polska będą aktywniej współpracować w programach transgranicznych. Tak powiedzieła Wiceminister spraw zagranicznych Polski Katarzyna Kacperczyk na spotkaniu z Gubernatorem obwodu Grodzieńskiego Władzimirem Krawcowym.

Pograniczny rejon Grodzieński przede wszystkim może rozliczać na aktywne finansowanie projektów przez Unię Europejską. Na spotkaniu powiedzieli, że najbardziej aktualnym zagadnieniem są projekty na granicy, w tym w prejściu granicznym „Bierestowica-Bobrowniki”. To jest szczególnie ważne dzisiaj, kiedy granicę przekracza blizko 1 tys. ciężarówek dziennie.

Katarzyna Kacperczyk oświadcza, że Białoruś i Polska już osiągnęły pewnego sukcesu we współpracy transgranicznej. Omówiona nowa umowa o systemie wspolnej granicy. Podkreślone znaczenie tej pracy, dlatego że problem przekraczania granicy nadal niepokoi biznes.

Wiceminister podkreśliła interes strony polskiej w aktwynym udziale w konkursie projektów UE na 2013-2020 r, a także w kupowaniu polskiego mięsa przez Białoruś.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Wiceminister Spraw Zagranicznych Polski odwiedziła Grodno" 3 komentarze
  1. Maria napisał(a):

    Biznes niepokoi EMBARGO na jabłka i mięso. Białoruś powinna otworzyć drzwi niezależnie od pozucji Rosji. Czy może? Czy potrafi myśleć samodzielnie i podejmować właściwe decyzje? Wątpię.

  2. Bożena napisał(a):

    A Andżelika Borys w sobotę i w niedzielę gwiazdorzyła w polskich mediach. W sobotę w programie Babiniec w TVN24, w niedzielę Sąsiedzi w TVP Info. Stwierdziła, że jest źle, polskość to tylko w okolicach Grodna, anteny satelitarne ludzie mają tylko przy granicy z Polską, w ogóle ludzie nic nie wiedzą i takie tam. Za to młody opozycjonista i dziennikarka Biełsatu nie spełnili oczekiwań panny Andżeliki, bo choć bardzo się starali wyszło im , że Białoruś to normalny kraj, panu opozycjoniście w Saligorsku to w ogóle żyje się bardzo dobrze. Młoda z Biełsatu nie mogła pojąć ,rozdzierając szaty nad tym, że jej rówieśnicy, mają tak małe oczekiwania, że wystarcza im do szczęścia to czego się już dorobili {młodzi} studia, rodzina, dziecko, mieszkanie, samochód. Biedna dziennikarka z Biełsatu wkopała przez przypadek sprawy standardów życia w Białorusi,{w Polsce po studiach można co najwyżej wyjechać na zmywak za granicę}, a młody opozycjonista dołożył, też zupełnie burząc mity o jakich na początku piali z Borys, że a i benzyna u nas tańsza, a i media, dopłaty duże, a i gaz. W ogóle miało być jak to strasznie i straszniej wyszło, że momentami lepiej niż w Polsce. Borys siedziała jak na tureckim kazaniu.

  3. Wit napisał(a):

    Pani Bożeno, kto Pani płaci za to siedzenie od 5 lat w tak zwanej Republice Białoruś i wypisywanie takich rzeczy?

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Lipiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się