Dlaczego kłamie Irena Waluś?

dziadyW kościele p.w. Najświętszego Odkupiciela na „Dziewiatowce” chór i orkiestra „Grodzieńskie Słowiki” wykonały twór „Dziady” Adama Mickiewicza.

Było bardzo dużo ludzi, którym się podobało twórcze widowisko tego trudnego arcydzieła Adama Mickiewicza. Choć wielu ludzi uważało, że kościół Boży nie jest stworzony do tego rodzaju misterji.

Chcęmy zwrócić uwagę, że Irena Waluś, „wielki dziennikarz” grupki Jaśkiewicza, szybko napisała, że organizatorami były Konsulat Generalny RP w Grodnie i oraz parafia Najświętszego Odkupiciela w Grodnie .

Po raz kolejny trzeba powiedzieć o tym, że niektórym ludziom nie trzeba spieszyć się bezmyślnie „lizać rękę” gospodarza. Prawie 40 osób z zespołu „Grodzieńskie Słowiki” i niektórzy przedstawiciele legalnego Związku Polaków na Białorusi (w większości pracownicy szkoły muzycznej w Grodnie) w ciągu ponad dwóch miesięcy, odrywając się z pracy, robiły niniejsze wystąpienie. Na ramiona kierownika zespołu – nauczycielki szkoły Alicji Binert położyło się olbrzymie obciążenie.

I gdy Irena Waluś napisała w swoim artykule, że organizatorem tej imprezy były Konsulat Generalny i parafia Najświętszego Odkupiciela, ludzie, którzy były inicjatorami i inspiratorami tej idei, nie szczędziły sił w biegu miesięcy na przygotowanie prezentacji, poczuli się obrażeni.

Dziennikarka zastąpiła pojęcia „pomógł” i „zorganizował” w korzystnym konsulatowi świetle. Jasne, że nie bardzo jej interesują uczucia zwykłych ludzi, a tylko to, aby regularnie płacili pieniądze.

dziady1

dziady2

Навигация

К записи "Dlaczego kłamie Irena Waluś?" 3 komentarze
 1. Maria napisał(a):

  Waluś jest tak, jak cała kompania zwyrodnialców intelektualnych nikczemnicą i kłamczuchą. Rozmawiałam telefonicznie z tą „słodką” babą. Mam na to niezbite dowody. Oni są niereformowalni. Są ludzie, których nawet do sądu nie chce się podawać, bo szkoda czasu i zachodu.

 2. Bożena napisał(a):

  Co tam Pani Irena, to pikuś z takimi rewelacjami.http://kresy24.pl/43132/prezes-zpb-o-sukcesach-porazkach-organizacji/ Niesamowite jaką piękną polszczyzną włada pan Prezes, a mówią, że kaleczy. Hipokryzja i draństwo najwyższych lotów w wykonaniu obydwu aktorów tej scenki: pytanego i pytającego.
  I tak się robi wielką politykę. Demokracja po polsku, europejsku, amerykańsku ma twarz kłamców i prowokatorów.

 3. Bożena napisał(a):

  Może nastąpi jakiś przełom, przewartościowanie, może to zapowiedź dobrej woli, końca z pokrętnymi sztuczkami, chęci pojednania- dziś 07.12.2013 o godz.21:00 w Apelu Jasnogórskim przed Cudownym Obrazem stała zaraz za księdzem biskupem Wacławem Depo rozpromieniona w uśmiechu Andżelika Borys przedstawiona jako przewodnicząca pielgrzymki na Jasną Górę ZPB. Po wizycie i to oficjalnej w takim miejscu trzeba mieć nadzieję, że nastąpi czas refleksji i daj Boże.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się