Będą szpiegować razem

Na spotkaniu ministra Radosława Sikorskiego z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym strony uzgodniły, że Polska i Stany Zjednoczone „mają przeprowadzić dwustronne konsultacje z działalności służb specjalnych, jak walczyć z ogólnymi zagrożeniami”.

To może oznaczać zamiar wzmocnienia współpracy między państwami w dziedzinie wywiadu. Ministr spraw zagranicznych Polski nie został przerażony ujawnieniami byłego pracownika CIA Snowdena o technicznym szpiegostwie Amerykanów w stosunku do krajów UE – NATO.

W jakiej formie będzie współpracować Polska z amerykanami? Chyba w dotychczasowej formie polsko-amerykańskiego braterstwa broni.

Tak, pochodzący z Jemenu Walid Mohammed ben Attasz otrzymał od polskiej prokuratury status trzeciego poszkodowanego w sprawie tajnych więzień CIA w Polsce. Jak poinformowała organizacja praw człowieka Amnesty International, Ben Attasz obecnie znajduje się w w amerykańskim więzieniu w Guantanamo. Od 2003 do 2006 roku służby specjalne USA w różnych tajnych ośrodkach torturowali go. Jednym z takich miejsc była szkoła wywiadu w miejscowości Stare Kiejkuty na północnym wschodzie Polski.

inkwizycja

cia

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "Będą szpiegować razem" есть 1 комментарий
  1. Bożena napisał(a):

    Przykre to, ale sprawy mają się tak, że nasi rządzący udają , że nie widzą iż Polska dla USA jest jak papier toaletowy. Im (rządzącym, bo nie nam społeczeństwu) wydaje się, że to niezbędnik więc nie ważne , że do d…y i tak się pręży przed „wielkim bratem”. Wielki brat wie, że zużytego papieru do chemicznego czyszczenia się nie nosi, a i nie jest taki niezbędny, zawsze można użyć husteczki higienicznej. Szpiegować razem nie będą z prostej przyczyny, że dla USA PL jest tym czym jest i co najwyżej może sprzątać.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Styczeń 2022
P W Ś C P S N
« Paź    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się