Nielegalny Związek nadal rozpada się

Związek pozpada się25 sierpnia w mieście Baranowicze obwodu Brzeskiego odbyło się znaczące spotkanie kierownika nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków Jaśkiewicza z miejscowymi przedstawicielami struktury. Jak poinformowała oficjalna strona nieleglanego Związku, spotkanie odbyło się w standardowym dla organizacji trybie – z wzajemnymi oskarżeniami i kłótniami. Jeżeli nie brać pod uwagę to, że informacja została jak zwykle przewrócona do góry nogami i była złożona jednostronnie, grupa pod kierownictwem Jaśkiewicza celowo milczy o najważniejszym. Właśnie z jakiego powodu odbyło się to spotkanie.

Powodem stało utworzenie w Baranowiczach przez jedną z liderek „Forumu Polskich Inicjatyw Lokalnych” oraz kierownika miejscowego oddzialu Szustal nowej organizacji polonijnej pod nazwą „Kresy”. To tworzy jeszcze jedno „napięcie” w stosunkach członków nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków oraz stawia pod znak zapytania działalnośc organizacji w regionie. Dlatego Jaśkiewicz przyjechał do Baranowicz, aby pod jego osobistym nadzorem grupa mieszkańców uznała inicjatywę Szustal za szkodliwą. Praca Szustal wcześniej niewiele obchodziła Jaśkiewicza i nie obchodzi jego teraz. O członkach Związku Jaśkiewicz wspomina tylko wtedy, gdy oni sami o sobie przypominają mu.

Kierownictwo nielegalnego Związku Polaków stara się „zmienić temat rozmowy” na: „Jaka jest niedobra ta Szustal” zamiast krzyczeć „Ratunku! Od nas znowu oddzielają się”. Absurdalna sytuacja: Szustal obrzucają błotem, mimo że sami ją wybrali do roli szefa oddzialu, wszystko, co o niej mówią teraz było wiadomo od samego początku. Jak widać, w ramach zbliżającej się Rady Naczelnej po raz kolejny zostanie omówione pytanie wykluczenia z organizacji członka Związku (jak to było z Paniszewą oraz Jaroszewicz). Jaśkiewiczowi można byłoby wszystkich powykluczać i zostawić tylko siebie – o to byłby spokój i „wzajemne porozumienie”.

Навигация

Следующая статья:

К записи "Nielegalny Związek nadal rozpada się" есть 1 комментарий
  1. Bożena napisał(a):

    I oby tak dalej. Ludzie z górnych półek tego zgromadzenia to zwykłe sprzedajne organizmy jakim do życia potrzeba szukać wroga, preparować go, wymyślać, reżyserować s-faction , szczuć, siać niepokój, wzniecać ogniska zapalne w myśl zasady cel uświęca środki. A , że bezmuzgie, wyprane z elementarnych podstaw empatii, bezideowe, prostackie (nie mylić z proste) , mentalnie na poziomie piaskownicy , moralnie niżej dna to elementy z wyjątkowo charektorologicznie umocowaną dozą nienawiści do wszystkiego, wszystkich nie trudno wszczepić w takie indywidua fanatyzm , a i ten nie dla idei a dla mamony. „Jakie życie taka śmierć” mówi polska piosenka i widać że właśnie realizuje się jej wymowa, polityczna grupa inetelktualnych zer żyła i pasła się ofiarami swoich manipulacji, jako jednak, że kłamstwo ma krótkie nóżki a widmo niebytu zagląda w oczy pojawia się histeria i walka o być. A że umieją jedynie metodami wypróbowanymi na swoich rodakach tymi samymi wykończą siebie i byle szybko. Traktowali przez lata swoich bliźnich jak zakładników dziś sami stali się zakładnikami fanatycznej przez siebie prowadzonej gry. Wygryzą się, utopią w pomyjach oszczerstw, nawet spłukiwać nie będzie trzeba.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się