25 Maja Słonim będzie witać gości na IX Międzynarodowym Festiwalu Poloneza

Po raz kolejny wokaliści i tancerzy z Białorusi, Polski, Rosji, Litwy wezmą udział w tym ważnym wydarzeniu kulturalnym, mającym na celu upamiętnienie twórczości słynnego Michała Kleofasa Ogińskiego. Wszystko w mieście jest związane z jego imieniem. Słonim – to miasto Ogińskich, kanał Michała Kleofasa, ulica Ogińskiego, „Północna Afina” – teatr Ogińskiego, polonez „Pożegnanie Ojczyzny” Ogińskiego. W dniu festiwalu polonez będzie śpiewany, tańczony, grany na różne sposoby i maniery i mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy i goście będą mieć z tego prawdziwe zadowolenie.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zanurzyć się w atmosferę tej epoki.

Leonarda Rewkowska, prezes Rejonowego Oddziału ZPB w Słonimiu, za pomocą lokalnej władzy państwowej, jest wieloletnim organizatorem tego festiwalu. Na początku 2013 roku, nawet polski MSZ przyznał jej zasługi i uchylił wieloletni zakaz wjazdu do Polski.

IX Międzynarodowy Festiwal Poloneza w Słonimiu nosi imię Leonardy Rewkowskiej.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "25 Maja Słonim będzie witać gości na IX Międzynarodowym Festiwalu Poloneza" есть 1 комментарий
  1. Bożena napisał(a):

    Brawo pani Leonardo, byłam i znów napiłam się, nadyszałam Ojczyzny Polski na białoruskiej ziemi. Dzięki wielkie organizatorom , dzięki ogromne władzom białoruskim za pomoc w organizaji, a ta wiadomo przekłada się również na pomoc finansową. A naszych dyplomatów ani to oczywiście ziębiło, ani parzyło. Ja się temu nie dziwię, a ludziom jak zwykle było przykro i żal, że traktuje się ich jak Polaków drugiej kategorii. Po co się pluję nie wiem gdy wiem, że nie o Polaków i Polskę chodzi w tej całe zadymie. Wiem nie znaczy rozumiem, bo jak już mamy ideę fix zniszczyć, zaprzepaścić i całkowicie wymazać polskość z serc mieszkających tu Polaków, to jedna sprawa, ale czemu nie zrobić choćby wrażenia, że dbamy o wizerunek Polski? Głupota polityczna osiągnęła zenit.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Sierpień 2022
P W Ś C P S N
« Lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się