Wiceminister spraw zagranicznych RP faktycznie przyznał się do winy

Wiceminister spraw zagranicznych Janusz Cisek złożył dymisję na ręce szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Przyjął ją premier. Cisek musiał odejść po cyklu artykułów w polskiej prasie i na naszej  stronie internetowej.

Działalność ministra Ciska zwróciła naszą uwagę po zaakceptowaniu przez niego wyników konkursu MSZ dotyczącego wsparcia Polonii i Polaków za granicą. 1,4 mln zł przyznano w niej fundacji, z którą powiązani byli asystent i doradca ministra. Na początku, MSZ upierał się, że wszystko jest w porządku. Po chwili cofnął przyznanie tych pieniędzy i pożegnał się z dwoma pracownikami ministerstwa. Potem stwierdzono zniknięcie 9 z 11 milionów zł, którymi MSZ wspierał co roku budżet TVP Polonia. Po protestach Polaków za granicą i naszych tekstach, aż 8 z 9 milionów jednak się znalazło.

Pamiętamy, Minister Sikorski na spotkaniu w Senacie stwierdził, że powodem dymisji jest „ciężka choroba” Janusza Ciska. Przyjrzyjmy się zapisowi tej choroby.

Kwestia finansowania Polonii budzi ostatnio liczne kontrowersje. Na mocy decyzji Sejmu od 2012 r. środkami na wsparcie Polonii dysponuje MSZ; wcześniej – od 1990 r. – kompetencja ta należała do Senatu.

Навигация

Следующая статья:

К записи "Wiceminister spraw zagranicznych RP faktycznie przyznał się do winy" есть 1 комментарий
  1. Bożena napisał(a):

    A w senacie zasiadają i dzielą środki tacy ludzie jak „Romaszewski i spółka”. Wszystkie te dymisje i cuda wianki z przekazywanim kompetencji do zarządzania środkami na łączność z Polakami na wschodzie to zagrywki pod publiczkę, a publiczka wie, że zagrywki to poniżej pasa. Źle się dzieje w państwie polskim!!! Jedynie zmiana polityki… a ta … jak panna lekkich obyczajów….

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Październik 2021
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2021    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się