„Demokracja” na zawsze zamieszkała w “Kresowii”

„Demokracja”, „prawa i wolności” – to uwielbione słowa kierownictwa nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków Jaśkiewicza oraz Orechwo w przeszłości (przecież ona już w przeszłości, nie?). Od czasu do czasu oni powtarzają te słowa najwyraźniej nie myśląc o ich znaczeniu.

Tym razem już Jaśkiewicz wykazał obojętność wobec deklarowanych demokratycznych wartości. Chodzi o blokowanie dostępu do naszej strony internetowej polaki.org na komputerach firmy „Kresowija”. Sytuacja z zablokowaniem naszej strony internetowej w czasach Orechwo znalazła swoją kontynuację teraz.

W czasach gdy jeszcze Bancer byl administratorem komputerów w „Kresowii” on z Orechwo wymyślili zamknąć dostęp do polaki.org (możliwości przeglądarek internetowych i oprogramowania pozwalają to zrobić). Inne strony internetowe z komputerów w „Kresowii” można przeglądać ale naszą – nie. Jak widać grupce Orechwo było co ukrywać. Ale dobra, czytali z innych komputerów. Wydawało się że wszystko co złego było w organizacji musiałoby odejść razem z Orechwo. W rzeczywistości tak się nie dzieje.

Po odejściu Bancera I Orechwo część pracowników „Kresowii” wykazała się za odblokowanie dostępu do naszej strony internetowej. I strona była udostępniona. Na kilka dni… Bo o tej sytuacji dowiedzial się Jaśkiewicz który przywrócił wszystko „do punktu wyjścia”. W „cieniu” Orechwo wzrósl jeszcze jeden „entuzjasta” w walce z demokracją i wolnością słowa.

Chyba trzeba przypomnieć Jaśkiewiczowi że podstawowymi pojęciami „demokracji” występują „wolność słowa” i „wolny dostęp do informacji”, co znajduje odzwierciedlenie w szeregu międzynarodowych dokumentów. Wszystkie artykuly tutaj odpowiadają rzeczywistości i oczywiście interesują zarówno zwykłych członków organizacjii jak i pracowników Kresowii”. Oczywiście, pracownicy „Kresowii” wiedzą wystarczająco dużo o tym, co dzieje się w firmie, ale Jaśkiewicz postanowil „iść w ślady” Orechwo, ukrywając od nich pewne aspekty swojej „pracy”, relacje z aktywistami Brześcia, pijaństwo itp. Faktycznie z wybraniem Jaśkiewicza na szefa Związku nic w grupie nie zmieniło się, ponadto wszystkie „chwalebne” tradycji od czasów Orechwo rozwijają się.

Pracownikom „Kresowii” w sytyacji braku praw administratora komputerów możemy tylko doradzić aby korzystały z różnych anonymizerów typu http://cameleo.ru/, http://www.kalarupa.com/ itp. W pewnych sytuacjach to może pomóc uzyskać do niej dostęp.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "„Demokracja” na zawsze zamieszkała w “Kresowii”" есть 1 комментарий
  1. Paweł napisał(a):

    Ja nie znam i nie chcę znać jakiegoś tam …
    Po co Wy, Panie i Panowie mi tu du..ę zawracacie??

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się