«Okrutne czasy» depczą po piętach «Kresowii»

Stało się to co chciała Orechwo. Został zarejestrjowany jej nowy biznes – firma z brzmiącą nazwą. Z tą nazwą rodzinka Orechwo-Bancer też wyróżniła się, oni użyli nieznaną dotąd kreatywność i mianowali swoje dzieło jak «Kruel tajms» (w wersji angielskiej – «cruel times», «cruel» – surowy, brutalny, okrutny, «times» – czasy).

Jak widać swój udział w wyborze nazwy firmy wziął «znawca» angielskiej (w tym i z przekleństwami) leksyki  Bancer, który często zwiedza z koncertami Polskę dzięki pieniędzom dawanym przez polski MSZ na rozwój kultury oraz języka na Białorusi, to znaczy na działalność oświatową nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków. Taka ta oświata. Przyjemnie żę polska strona chociaż by nauczyła go polskiego i jak widać jednocześnie języku angielskiego. Zgromadzony przez nich «optymizm» został osadzony w tej nazwe (strach pomyśleć jak ta «okrutna» firma będzie działać).

Kierownikiem nowej firmy została Orechwo, założycielem – tylko Bancer jedyny i niepowtarzalny «protagonista taniego piwa». Najwyraźniej boją się włączać kogoś jeszcze w założycieli firmy aby w przyszłości nie stało się tak jak to było z założycielami «Kresowii». Według niewygodnego dla Orechwo zbiegu okoliczności wśród założycieli «Kresowii» poza Bancerem i Dziemjańczuk byl jeszcze i Jaśkiewicz. Nie byłoby Jaśkiewicza wśród założycieli, mogłyby one już Mieczysława przegonić z «Kresowii» i sugerowac mu rejestrowanie swojej firmy. «Kresowija» pozastałaby u Orechwo, dokladniej za jej koalicją.

Jako rodzaj działalności rodzinnej firmy powinna być działalność dotycząca usług sekretarskich oraz tłumaczenje testów na(z) język(a) Polski(iego), co w przyszłości może stać tylko częścią wykonywanych prac. Na podstawie rejestracji można dodać jeszcze kilkanaście nie licencjonowanych działalności i stworzyć pełnoprawnego konkurenta «Kresowii». Znajdować się przedsiębiorstwo będzie pod tym samym adresem, co i «Kresowija» tylko w innym skrzydle budynku. Znalazły się u Orechwo i pieniądze na wynajem biura w budynku na Budzionnego, z którego jak wiadomo biegną wszystkie organizacje prywatne ze względu na nadmiernie wysokie wypłaty. Wysokie dla wszystkich, ale jak się okazało nie dla rodziny Bancer-Orechwo. Już nikt nie powie że kierownictwo nielegalnego Związku Polaków nie kradnie wyznaczonych Polską pieniądz, działa tylko według osobistych inicjatyw i «czystych ideałów». Sądząc po tym jaka bitwa miała miejsce w przeszłości za stanowisko kierownika organizacji między Jaśkiewiczem oraz Orechwo, miejsce szefa grupy jest bardziej niż opłacalne. Już nikt nie zdziwi się gdy w niedalekiej przyszłości Jaśkiewicz rozpocznie «śmiecić mozolnie zapracowanymi pieniędzmi».

Tak czy owak w wyniku ekonomicznego zaangażowania Bancera-Orechwo mamy rodzinną firmę nie czekającą na dobro w przyszłości. Dla nich i nastąpiły te surowo-brutalne czasy jakie wymagają od nich «niecodziennych» rozwiązań na rzecz zachowania swojej koalicji.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "«Okrutne czasy» depczą po piętach «Kresowii»" 5 komentarzy
 1. Bożena napisał(a):

  Mój ty smutku, a ja myślałam, że oni te tłumaczenia i tą pomoc w wypełnianiu wniosków, czy pisaniu pism to tak z serca, tak z miłości do języka, tak dla idei, dla ocalenia od zapomnienia. I tak z miłości do ludzi – czyli umiem podzielę się szczerze nie oczekując nic w zamian. Wszak to nie kto inni, ale ci działacze ideowi na okrągło w każdym miejscu i o każdej porze opowiadają wszem i wobec jak to bida piszczy w Białorusi, jak to żyć się nie da. I tak wyciągać rękę do swoich za usługi w przybliżaniu języka w obronie którego i w pace się siedziało cierpiąc za miliony. Za „miliony” to Mickiewicz cierpiał , obrońcy tych ksiąg (Mickiewicz marzył by trafiły pod strzechy)widać też cierpią za miliony już bez cudzysłowu. Fujjjj!!!! Jak widać wszystko jest na sprzedaż. Zawsze mnie dziwiło skąd białoruski nauczyciel ma pieniążki na futerka, podróże po Europie…. polskiego nigdy na to stać nie było. A w myśl tego czym karmiły społeczeństwo polskie obie Adżeliki w Białorusi nieporównanie gorzej. „Nie mój cyrk, nie moje małpy” jak to klasyk mówi, na własne oczy przekonałam się jak się rzeczy mają na samym dziele i jedynie faktycznie fujjj się ciśnie na usta. Fujjj, że polska strona bawi się i finansuje takie gierki i fuj, że patriotyzm to jedynie jak się okazuje towar.

 2. Bożena napisał(a):

  Ps. Z życzeniami „poliglotom” dedykuję maksymę : „Memento mori”… by się nie okazało, że teraźniejsze „okrutne czasy” okrutnymi zostaną po tej drugiej stronie życia gdy przyjdzie zdać sprawę z zakulisów.

 3. Jozef napisał(a):

  Bancer jest nikczemnym czlowiekiem, zalosna kreatura. O Orechwo szkoda slow. Razem tworza ohydna pornografie.

 4. Polak napisał(a):

  czy mogę państwa prosić o więcej pozytywów? Czy jest tak, jak niby „polskiej” TV – Madzia w więzieniu, córka „zamordowana” ))

 5. Bożena napisał(a):

  A co tu pozytywnego pisać? Polska nierządem stoi. Morderstwa dzieci to u nas pomału normalka. Pedofilia, homo- niewiadomo, transseksualność to tematy wiodące. Polakom zatyka się gęby wałkowaniem tematów tzw. zastępczych i robi się swoje. Kaczor wojuje ze wszystkim i wszystkimi, Donald ma się za co odgryzać, reszta walczy o stołki, posady posadki, a bagno się rozlewa i śmierdzi.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Sierpień 2022
P W Ś C P S N
« Lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się