Gdzie są pieniądze, pan Jaśkiewicz?

Ten artykuł jest z jednej strony prośbą o pomoc do wszystkich tych, którzy mogą pomóc staremu działaczowi Związku Polaków, a także zarzutem do tych, którzy pomagają oszustom, takim jak Anżelika Orechwo i Mieczysław Jaśkiewicz. (Ci ludzie dawno sumienie stracili, a ich nie dotykamy).

Od razu powiemy,  że sam były kierownik pierwszej harcerskiej organizacji na Białorusi Antoni Chomczukow lub jego żona Stanisława Chomczukowa nie prosili o pomoc. Ale nie możemy pozostać obojętni na cierpienie chorego człowieka, który całe życie poświęcił rozwojowi polskości i ochronie wspaniałych tradycji harcerstwa na ziemiach białoruskich. Zasłużona przed Polską osóba faktycznie umiera, a ludzie, którzy nazywają się Związkiem Polaków i otrzymują polską pomoc w celu zapewnienia wsparcia takim chorym, starają się nie wspominać o nim.

Okazuje się, że panowie z różnych polskich funduszy pomocowych…i Konsulatu Generalnego nie pomagają ludziom, którzy życie poświęcili dla dzieci, wychowaniu polskiej młodzieży, a pomagają politykom ze zlą reputacją i gryzipiórkom.

Oczywiście, oddać hołd choremu na onkologię nie jest tak miło i perspektywnie (i na pewno nie jest korzystne z punktu widzenia politycznego) jak flirtować z ambitnym łobuzem Jaśkiewiczem.

Dziękuję należy powiedzieć polskim harcerom, którzy nie zapominają swego wielkiego przyjaciela. A pan Аndrzej Chodkiewicz może postawić pytanie przed Jaśkiewiczem, gdzie pomóc jego grupki dla tego zasłużonego przed Polską człowieka? Odpowiedź na to pytanie wszyscy wiedzą… Może nadszedł czas, żeby potrzebować jakichś odpowiedzi od tych oszustów?

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Gdzie są pieniądze, pan Jaśkiewicz?" 5 komentarzy
 1. Jan napisał(a):

  Bozena:Zaspalas?Brak Twojego komentarza.

 2. Jozef napisał(a):

  Niech Chomczukow zwroci sie do Borys. A tak szczerze, zycze mu zdrowia.
  A cala gadka o Zwiazku i jakichs zjazdach jest nic nie warta, bo normalni Polacy maja gleboko w d… ten temat. Ci, co udaja, ze jeszcze cos promuja – doszczetnie sie skompromitowali. Szkoda, ze w Polsce udaja, ze nie wiedza, kim sa Gawin, Borys, Orechwo, Jaskiewicz i paru innych oszolomow, a moze tacy sa im potrzebni.

 3. Bożena napisał(a):

  Panie Józefie trafił pan bezbłędnie. Właśnie tacy są potrzebni. To wszystko jest dokładnie monitorowane i bardzo na rękę niektórym w Polsce. Wszyscy wszystko doskonale znają i wszystkich wymienionych, ale w sprawie jak wiemy nie chodzi o konkretną pomoc w konkretnych (statutowo dozwolonych) działaniach, a właśnie i przede wszystkim na stwarzaniu pozorów i szumie wokół „prześladowanej” organizacji. Pomagać organizacji w jej działaniu to wspieranie finansowe, bo potencjał jest, ludzie są i są chętni uczestniczyć w życiu kulturalno-oświatowym. A przecież nie o to chodzi, nie o życie kulturalno-oświatowe, to organizuje nieuznawany związek i nie zyskuje ani zainteresowania, ani aprobaty, ani pomocy- bo…??? bo nie o polskość chodzi, a o awanturę i działalność opozycyjną , związek jest jedynie przykrywką. Tym natomiast, którzy się niby dogadać nie potrafią z pewnością pomagają w takim scenariuszu specjalni fachowcy od monitorowania i nakręcania niepokojów. Metoda kija i marchewki. I ma pan rację w tym, że generalnie ludzie mają to w d…., Tyle, że niestety nie wszyscy, a ci którzy w d… nie mają , mają w tym cel, dalekosiężny i bynajmniej obliczony na działalność charytatywną, a stricte polityczną i niestety to jest niebezpieczne.

 4. Bożena napisał(a):

  Oj ludzie, faktycznie zaspałam. Pieniądze przecież jakieś tam (pewnie ciut mniejsze, bo to i u nas kasę wcina gdzieś i generalnie jej brakuje – dla społeczeństwa i jego potrzeb, nie żeby dla rządzących) , są na prowadzenie tej niby pomocy Polakom na wschodzie. Dostają je prominentni (wypróbowani,wygodni bo sterowalni i bardzo dokładnie poinstruowani)osobnicy by dzielić wg uznania. Uznanie należy tu rozumieć za zasługi, a to należy rozumieć ni mniej ni więcej tak, że zasługą jest bycie dyżurnym pieniaczem, dyżurnym mącicielem, dyżurnym kłamcą, dyżurnym organizatorem intryg, by było głośno, by dźwięczało „biją nas, prześladują, zabraniają, zamykają za polskość”- przecież to zawsze jest starannie wyreżyserowane. Ci natomiast, którzy są z tą organizacją dla samego faktu, że chcą być zrzeszeni i mieć kontakt z dziedzictwem kulturowym, są wygodni jedynie dla statystyki, że to niby tak ich wiele. Nie ma i nie będzie dla nich pieniędzy, bo niczego nie wnoszą. Chcą korzystać nie dając nic w zamian. Tak mi kiedyś tłumaczył jeden pan, który miał moc sprawczą i „pomagał” i instruował z kim można, kogo unikać, kto swój, kto zdrajca świętej sprawy. Święta sprawa to sprawa walki z „reżimem”, oczywiście pod przykrywką.Ale o tym każdy kto ciut myśli samodzielnie doskonale wie.

 5. DZOZEF napisał(a):

  WIECIE CO, NAJPIERW ZASTANÓWCIE SIĘ KTO WPROWADZIŁ DLA WAS DOBROBYT- JAK KARTA POLAKA? I ILE MACIE Z TEGO KORZYŚCI??? ALE CHYBA NIE O TYM MÓWIMY? MÓWIMY O ZAROBKACH JAŚKIEWICZA I O JEGO WYDATKACH NA WESELE JEDNEJ Z CÓREK… BO TO PRZECIEŻ NAJWAŻNIEJSZE…

  LUDZIE OGARNIJCIE SIĘ TROCHĘ… BO JAK BĘDZIECIE WIECZNIE NARZEKAĆ NA TO CO JEST, TO WAM SIĘ ODBIERZE WSZYSTKO CO MACIE DO TEJ PORY, A W TEDY BĘDZIECIE WPIER…AĆ KUKURYDZĘ Z KOŁCHOZU….

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Luty 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się