Magazyn «Ambasador»: stosunki Polski i Białorusi na muszce

Redaktor naczelny polskiego magazynu «Ambasador» Stanisław Błaszczyk nie wytrzymał, gdy w styczniu br. poseł na Sejm RP A.Halicki otworzył w Sejmie wystawę antybiałoruskich propagandowych zdjęć pod nazwą «Obywatelska Białoruś». Oczywiście, «wystawa» była poświęcona А.Beliackiemu i kampanii, ubóstwu i zacofaniu Białorusi i t.d.

Zatrzymajmy się na najbardziej ostrych momentach, które podniósł redaktor naczelny: w każdym państwie, w  Polsce też, są swoje ubodzy i dewastacji, nie zawsze wszystko jest w porządku z prawem. Nawet wysokie rangą polskie urzędniki nie są chroniony od tyranii i bezprawia. A przykład А. Beliackiego to powód Polakom się zastanowić: kogo i na czyj rachunek finansuje państwo polskie? A przecież jest to uznanie naruszenia konwencji ONZ, zabraniające ingerencji w sprawy innych państw.

Stanisław Błaszczyk poprawnie pisze «Polska prowadzi wrogą politykę w stosunku do Republiki Białoruś pod szyldem «Partnerstwa Wschodniego».

Tak psują relacje z państwem i narodem, z którym Polska żyła w przyjaźni. Redaktor naczelny podał przykład Аndrzeja Poczobutа jako podwójnych standardów. Dziennikarz Poczobut, który nigdy nie splamił się pisaniem pozytywnej korespondencji z kraju zamieszkania, okrutnie prześladowany, zdaniem niektórych gazet, pisze co chce, a niekiedy pozwala sobie na znieważanie prezydenta. On żyje na wolności, nigdzie biegać nie będzie i nadal pisze tam, gdzie cenią  całą jego brudną pisaninę. Czy to nie demokracja? Gdyby jej nie było, to Poczobut już wyemigrował albo byłby trochę dalej na północ i na wschód.

Ten artykuł w polskiej prasie odzwierciedla pozytywną dynamikę w świadomości społecznej Polaków, którzy zaczynają rozumieć, że Polska powinna bronić swoich interesów narodowych poprzez budowanie przyjaźnych stosunków z sąsiednimi krajami.

Pozostaje tylko powtórzyć jak zaklęcie, że Polacy na Białorusi nie chcą być zakładnikami gier niektórych warszawskich polityków.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Magazyn «Ambasador»: stosunki Polski i Białorusi na muszce" 3 komentarze
 1. Bożena napisał(a):

  Niestety te głosy jakże słuszne i pożądane nie przebijają się póki co do ogółu społeczeństwa. Jako jednak, że kropla drąży kamień pociesza fakt, że się ludziska wkurzają, wychodzą z siebie, nie wytrzymują i żywo reagują. To są światełka w tunelu. Jak to mówią „nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka” byle szybciej, „kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada” byle głęboko bez możliwości wypełznięcia.
  A jeszcze dodać wypada tyle, że w końcu bliżej niż dalej czas gdy uda nam się zdemaskować krótkowzroczność i hipokryzję . Co finansuje i kogo polskie towarzystwo politykierskie dobrze już w Polsce wiemy. Należy jeszcze uczynić jawnym i poddać pod społeczną ocenę rzeczoną krótkowzroczność. Niektórzy polscy politycy wymyślili finansować coś co sami stworzyli, a raczej wyrwali jakiemuś organizmowi czyli ZPB. Zamówili sobie w ten sposób orkiestrę którą opłacają i ta ma grać te kawałki i takie nutki jak warszawska partytura przewiduje, obojętne dur, mol,obojetnie harmonia czy kokofonia, gramy proszę państwa byle głośno . I to jest cacy i to jest prawe i to jest uczciwe. Hmmmmm Pozostała część ZPB ,ta co to nie lubi fałszować, nuty czytać umie została w macierzystym związku z przynależnymi mu apanażami jakie organizacji przysługują od swojego państwa. Państwo więc pieniądze organizacji daje w myśl norm i prawa, ta ich używa i gra na swoich skrzypkach. Nie rozumiem czemu oburzają się dyrygenci z Warszawy, że ta nie ich orkierstra gra za białoruskie pieniądze więc zła jest i uprawia antypolską politykę? Sory panowie z Warszawy a wy politykę uprawiacie czy wam poprostu chce się dla kaprysu finansować orkiestrę? Zamówiliśmy orkiestrę to nam gra co chcemy. Płacimy orkiestrze mamy prawo zaglądać w jej repertuar. Czy tak? Jeśli tak, to wypada zauważyć że działa to dokładnie w dwie strony. A już oburzać się dalej, że państwo zagląda i sprawdza jak wydatkowane są pieniądze, na co, czy nie są defraudowane, czy nie służą innym niż powinne celom, to jest jakaś mało krótkowzroczność, to jest chyba obnażanie samych siebie i pomroczności jakiejś, obłudy na pewno. Bo czy w Polsce organizacje pozarządowe, społeczne, fundacje etc. etc. wszystkie dotowane przez państwo twory nie podlegają kontroli? czy aby nie sprawdzamy ich pod różnymi względami? Jeśli tak to nie rozumiem o co ta awantura z ZPB nieuznawanym w tle, a jeśli nie sprawdzamy to to już podlega po odpowiezialność konstytucyjną, karną etc. etc.
  Maleńkimi kroczkami, ale dobijemy się wreszcie tego, że Polacy z Białorusi przestaną być zakładnikami nieczystych gierek, a w relacjach naszych krajów nastąpi oczekiwana przez społeczeństwa era ciepłej i serdecznej więzi.

 2. Wiesiek napisał(a):

  Niestety obawiam sie że kiedy pogonimy precz sprawujące władzę w Polsce marionetki zachodu to ich następcy, którymi niestety mogą być ludzie PiS nie poprawią naszych stosunków a może nawet je pogorszą. Pozdrawiam

 3. Jan napisał(a):

  Od wielu lat Warszawa wydaje olbrzymie pieniądze na to, by utrzymywać na Białorusi tamtejszych sprzedawczyków, nazywanych dla niepoznaki „demokratami” a nawet „Polakami”, jak też finansuje dywersyjną rozgłośnię „Biełsat”, a wszystko po to, by odebrać Białorusinom ich znakomity majątek narodowy i przekazać go Sorosowi i Rothschildom. Czego zaś są warte docinki, notorycznie powtarzane w warszawskiej telewizji, że to „w Polsce nigdy nie będzie tak, jak w Białorusi”, niech zaświadczy fakt, że to przecie nie tam, a gdzie indziej zastrzelono skrytobójczo generała Papałę i generała Petelickiego, jak również posłankę na Sejm Barbarę Blidę, powieszono ministra Sekułę oraz posła Andrzeja Leppera itd. itd. Przy czym sprawców nie zdemaskowano! Czyż nie byłoby mądrzej zająć się praworządnością we własnym państwie, a z bratnim narodem białoruskim układać przyjazne, dobrosąsiedzkie stosunki niż bez końca podjudzać, szczuć i szkodzić?

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Lipiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się