Nie można uciec od samego siebie

Skandaliczny dziennikarz Gazety Wyborczej Andrzej Poczobut napisał do swojego pracodawcy następny nieistotny artykuł ” Uciec z Białorusi za wszelką cenę” o ludzi, którzy pod przykrywką rzekomej represji politycznej, szukają schronienia na Zachodzie.

W końcu znany dziennikarz napisał o tym, o czym już wszyscy wiedzą i piszą w ciągu ostatnich 15 lat. Dziękuję, że otworzył oczy ludziom, którzy będą wiedzieć jak uciec na Zachód za lepszym życiem od lokalnej «dyktatury». A przecież mógł wcześniej napisać, jak już niemal 10 lat niektórzy członkowie nielegalnego Związku Polaków robią taki schemat, aby uzyskać różnych korzyści. Kilka lat temu nawet podejrzany o pedofilię Aleksej Salej (przyjaciel Poczobuta) pod przykrywką tego, że jest ścigany przez władze, uciekł do Polski.

Oto wywiad z nim byłby interesujący dla czytelników, a to anonimowe uchodźcy-przedsiębiorcy w artykułach Poczobuta wyglądają trochę fantastycznie.

Andrzej – wielki mistrz interpretacji faktów. Oto, na przykład, zaczerpnięty od NISEPI procent 41,5 % białorusinów, którzy chcą wyjechać do innego kraju. Dlaczego mu nie porównać jego z procentem Polaków w RP, które chcą zrobić to samo?

Nie można potępiać ludzi, którzy szukają lepszego życia za granicą, ale mimo woli przychodzi do głowy takie powiedzenie o tym, że w razie czegoś szczury opuszczają statek pierwszymi.

Навигация

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się