Poczobut podąża ścieżką wojny

Nie jest tajemnicą, że dla działaczy nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków bardzo ważne mieć możliwość rejestrować ludzi na polskie wizy krajowe. Brak takiej opcji znaczne zmniejszyłby liczbę klientów „Kresowii” – firmy organizacji oraz zwolenników nielegalnej grupy.

Nie jest jasne, dlaczego kierownictwo Związku nie wpisało do ostatniego zjazdowego sprawozdania z 2010-2012 roku ilość przygotowanych wniosków. Wszystko, co wymyśleli zostało włączonę. Włączyli wyjazdy dzieci dla których nic nie zrobili, działalność kilkadziesięciu zespołów muzycznych pracujących przy rządowych placówkach oświatowych itd. Z tego punktu widzenia mogliby ilość przygotowanych wniosków również włączyć.

Trudności z wydawaniem wiz powodują więcej protestu ze strony aktywistów nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków niż ze strony zwykłych obywateli państwa. I jest jasne, bo w taki sposób opcinają się możliwości zarabiać pieniędzy na pragnieniu ludzi wyjechać do Polski, spada autorytet organizacji, konsul częściej zwraca pracownikom „Kresowii” wnioski zarejestrowane dla ich krewnych, przyjacieli oraz znajomych. I nawet pomysł obalić Chodkiewicza oraz postawić swojego konsula generalnego jeszcze jest w ich głowach. Nie udało się zrobić to w Warszawie – nie szkodzi, zbierają kompromitujące materiały na Chodkiewicza do dziś.

Nawet Poczobut zdecydował się zastosować swoje „umiejętności” – pisze artykul do „Wyborczej” o sytuacji z wizami, o hakerach itd. Znaczenie tego artykułu umieści się w dwóch zdaniach: „na sytyacji z wizami spekulują wszyscy oprócz nielegalnego Związku Polaków” (Poczobut obraża się z tego powodu, bo nie idą pieniądze do kieszeni), „ta sytuacja odpowiada wszystkim najpierw konsulom, bo oni wydają wizy” (więc konsuli zarabiają na tym, jest koniecznym pozbawienie Chodkiewicza posady).

Jak również wszystkie artykuły „bezstronnego amatora” Poczobuta ten artykuł zawiera wąsko ukierunkowane cele: zrobić wszystko jak było, umożliwić aktywistom ich organizacji reestrować wymagającą ilość wiz, wyeliminować konkurentów oraz tych w konsulacie kto nie spełnia wymagań aktywistów.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się