P.o. Prezesa Związku Polaków na Białorusi został Mieczysław Łysy

Stanisław Siemaszko, sprawujący od 2009 roku funkcję prezesa Związku Polaków na Białorusi, złożył rezygnację przed upływem kadencji, która kończy się w 2013 roku.

Zgodnie ze Statutem ZPB 14 stycznia br. w Grodnie  odbyło się posiedzenie Rady Naczelnej Związku. Kandydatem na p.o. Prezesa mógł być jeden z wiceprezesów (Wiktor Bogdan ze Szczuczyna i Mieczysław Łysy z Mińsku). Członkowie Rady oddałi węcej glosów za Mieczysława Łysego.

Mieczysław Łysy z Mińsku został wybrany na p.o. Prezesa ZPB do Zjazdu Związku w 2013 roku. W czasie kadencji Mieczysław Lysy zamierza aktywizować pracę ZPB w kulturalno-spolecznym kierunku.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "P.o. Prezesa Związku Polaków na Białorusi został Mieczysław Łysy" 5 komentarzy
 1. Kowalski napisał(a):

  Cieszy ten fakt, że nowy Prezes ZPB – Mieczysław Łysy, w odróżnieniu od Siemaszki, rozmawia po polsku i był dyrektorem szkoły w Rubieżewiczach, gdzie był wykładany język polski. Cieszy również, że gotów prowadzić rozmowy w sprawie pojednania obu ZPB.
  Natomiast niepokoi sceptyczność Poczobuta i Orechwy w sprawie pojednania. Dla nich – czym gorzej, tym lepiej. Bo nie trzeba zajmować się sprawami Zwiazku, bawić się w polityczkę i udawać wielkich działaczy. I napewno, ideja pojednania związku będzie odłożona na długi czas. Niestety…

 2. Polak napisał(a):

  Być może, ale z drugiej strony nie trzeba nikogo na siłę jednać, warto tylko rozpocząć pracę i świecić przykładem – Polacy to docenią i za nim pójdą.

 3. mapa napisał(a):

  Orechwo i Poczobut bez poparcia władz RP są nikim. No mogą oczywiście jeszcze liczyć na środowiska G.Wyborczej. Wniosek jest taki, że być może należałoby spróbować podjąć dialog z Sikorskim. Nawet nie bezpośrednio. To nie jest tak, że wszyscy w Polsce myślą wg schematu tu Polacy „demokraci”, a tu Polacy „reżimowi”.
  Na marginesie, jak kogo ciągnie do polityki, to niech sobie po prostu założy partię, ZPB powinien przede wszystkim być stowarzyszeniem społeczno- kulturalnym.

 4. Polak napisał(a):

  Jest taka kategoria ludzi, jak pies ogrodnika – sam nie zeżre i nikomu nie da. Tak i z Poczobutem i inna zgrają. Wsparcie Gazety Wyborczej i dzisiaj wiceprzewodniczącego parlamentu Protasewicza jest ogromne, bo to, jak im się ywdaje tylko oni wsprowadzają demokrację w Białorusi. Nic bardziej mylnego!

  Pytanie, kto na tym w Polsce najwięcej zarabia i komu to jest na rękę?

 5. Jerzy Budnik napisał(a):

  Zle sie stalo, ze kilka lat temu ZPB zostal podzielony przy wydatnej pomocy panstwa polskiego na tych „prawdziwych Polakow” i ” Polakow razimowych „. Ktos zbil na tym kapital polityczny i nie tylko. Pani prezes zaczela bywac na „salonach” nie tylko w Polsce. Jej imienniczka raczej nie ma na to szans. To, ze dzisiaj /21.02.2012/ paru parlamentarzystow RP nie zostalo wpuszczonych na Bialorus wcale mnie nie dziwi. Jak zobaczylem w TV nazwiska panow A.L, A.G /innych nie pokazali/ to wcale sie Bialorusinom nie dziwilem. Te PIS-ory od dawna dazyly do rozlamu w ZPB, oni doprowadzili do podzielenia Polakow na Bialorusi. Wsrod tych niewpuszczonych brakowalo mi tylko niejakiego M.D /na szczescie posla niedoszlego/, tzw. kombatanta w „wojnie polsko-bialoruskiej”, rowniez granicznej. Do kompletu brakowalo jeszcze bylej /na szczescie/ dyrektor Telewizji Bielsat, pani A.R.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się