Wyniki badania krwi Leppera: wykryto w niej lek

Toksykologiczne badania krwi wykazały obecność leku w dawce terapeutycznej – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

– Zamówione na potrzeby śledztwa badania toksykologiczne wykazały obecność we krwi osoby badanej środków farmaceutycznych dopuszczonych do obrotu na rynek polski, w dawce terapeutycznej, która nie przekraczała dopuszczalnych norm – powiedziała PAP rzeczniczka prokuratury Monika Lewandowska, potwierdzając informację radia Zet.

Podkreśliła, że na prośbę rodziny Leppera nie będzie ujawniane, jaki był to lek. Prokuratura nie wypowiada się na razie, czy miało to wpływ na samobójczą śmierć Leppera.

– Prokurator przesłuchuje w sprawie kolejnych świadków. Czekamy też jeszcze na zamówione u biegłych badania genetyczne. Dopiero po ich zakończeniu możliwe do przeprowadzenia będą badania daktyloskopijne i mechanoskopijne na zabezpieczonych dowodach rzeczowych. Później będzie można mówić o postępie w tym śledztwie – powiedziała Lewandowska.

Szef Samoobrony, były wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona Andrzej Lepper został znaleziony martwy 5 sierpnia w warszawskiej siedzibie partii. Leppera – powieszonego w łazience na sznurze przymocowanym do worka bokserskiego – znalazł jego zięć.

Według wstępnej hipotezy przyczyną samobójstwa mogły być kłopoty finansowe.

Wychodzi, że Lepper przyjmował leki, bo chciał umrzeć zdrowym.

polskieradio.pl

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się