Со będzie robił Witold Misiak?

13 grudnia Witold Misiak, pracownik Ambasady RP w Mińsku odpowiedzialny za bezpieczeństwo placówki, był w mińskim lokalu na kolacji z dyplomatami z różnych krajów. Na filmie z kamery przemysłowej widać, że po godz. 23 wstaje od stolika, zatacza się, przewraca się na inny stolik i upada. Podnoszą go współbiesiadnicy, odprowadzają pijanego do wyjścia.

Oprócz nagrania z kamery widać na nim inne zdjęcie Misiaka, by można było dokładnie rozpoznać twarz. Sama scena jego upadku jest powtórzona kilka razy, by wryła się w pamięć.

Sama scena z restauracji jest prawdziwa. Misiak nie zaprzecza, że to on jest na nagraniu.
Witold Misiak został już odwołany z polskiej placówki w Mińsku. Jest w tej chwili w Warszawie, a MSZ wyjaśnia sprawę. Misiaku grozi usunięcie z dyplomacji za narażenie na szwank dobrego imienia Polski. Wiadomo, że na placówkę w Mińsku na pewno nie wróci.

http://www.aferyprawa.eu

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Со będzie robił Witold Misiak?" 12 komentarzy
 1. tencogozna napisał(a):

  I bardzo dobrze się stało.Wielu ludziom będzie lżej pracować.

 2. Marek napisał(a):

  Teraz po medal do Komorowskiego. Błasik za takie coś dostał awans.

 3. gość napisał(a):

  taki jest poziom solidarnościowej dyplomacji, to nie powinno się zakończyć tylko zwolnieniem Misiaka, ale również dymisją Sikorskiego, już dość kompromitowania Polski na arenie międzynarodowej, tak beznadziejnego mininstra jeszcze w Polsce nie było

 4. mapa napisał(a):

  tak beznadziejnego mininstra jeszcze w Polsce nie było

  Oj byli. byli. Prawdziwe szkodniki.

 5. Wladyslaw napisał(a):

  Witam wszystkich Polakow Bialorusi!
  Bylem urodzony na Syberii. Uwazalem siebe zawsze za Rosjianina. Tylko od niedawna dowiedzilem sie, ze ze strony ojca mam polskie korzenia z Bialorusi. Polskiego czwyczilem samodzelne, jeszcze nawet wtedy, kiedy i pojecia nie mialem o swoej polskiej narodowosci.
  Mam teraz jedne pytanie do Polakow Bialorusi.
  Mi sie tak zdaje, ze bialoruski Polacy i Polacy z Polski – to troche roznica. Zupelne w nastaweniu do Rosji. Moji paranteli byli zolnerzami w armii carskej. Byli Polakami, jednak prawoslawnymi. Dla Polakow z Polski to nie jest zwyczaj byc prawoslawnymi i t.d i t.p.

 6. sławek napisał(a):

  To nieprawda, w Polsce także mieszkają prawosławni Polacy i są oni takimi samymi Polakami jak katolicy czy niewierzący.
  W Polsce nastawienie do Rosji jest różne, od wrogiego na każdym kroku, obojętności do pozytywnego, to zalezy od człowieka.

 7. Wladyslaw napisał(a):

  Dzeki, Slawek.
  Czy mogl by mi powiedzec o prawoslawnych Polakach wecej? Nie o Bialorusinach czy Ukraincach, mieszkajacych w Polsce, a same o Polakach.

 8. sławek napisał(a):

  czóż ja mogę powiedzieć? katolikiem jestem ale znam kilku prawosławnych Polaków i są to normalni ludzie wcale niczym nie odróżniający się od reszty polskiego społeczeństwa. jeśli w Polsce są prawosławne świeta to mówią o nich także w TV, ludzie wyznania prawosławnego na ten czas mają dni wolne od pracy (najczęściej na zasadach urlopu), dzieciom w szkolach mieszanych pozwala się na nieobecność a w te szkoły na wschodzie Polski, gdzie prawosławie doinuje mają wolne od zajęć.
  w Polsce na pewno nie ma negatywnego nastwienia do prawosławia czy ewangelików. nawet świadkowie jehowi mają legalnie swoje zbory.

 9. sławek napisał(a):

  Tu nawet artykuł z polskiej gazety o jutrzejszym prawosławnym święcie.

  Wielkie święcenie wody. Dzień Chrztu Pańskiego obchodzą prawosławni
  Chrzest Pański (Bohojawlenije, Kreszczenije Hospodnie) to wielkie święto z liczby dwunastu, jest obchodzone 19 stycznia.
  W wigilię święta Chrztu pańskiego (18 stycznia) wierni spotykają się rano na godzinach kanonicznych oraz na wieczerni, która rozpoczyna Liturgię św. Bazylego Wielkiego i kończy się obrzędem Wielkiego poświęcenia wody (Hagiasmy). To wspomnienie wydarzenia jakim było pogrążenie wcielonego Boga Chrystusa w wodach Jordanu, które Kościół interpretuje jako archetyp naszego mistycznego obmycia z grzechów oraz oświęceniem samej wody, jako symbolu natury.
  Według Typikonu jerozolimskiego Hagiasma powinna się odbywać dwukrotnie – w wigilię oraz samo święto Objawienia.
  Święto Objawienia Pańskiego (19 stycznia) zwane jest też świętem Jordanu. Tego dnia procesje wiernych po nabożeństwie udają się do położonych nieopodal cerkwi rzek, stawów, jezior. Tu duchowny święci wodę, zanurzając w niej krzyż. Tam, gdzie wodę pokrywa lód, wycinane są przeręble w kształcie krzyża, a miejsce przejścia procesji, dekorowane jest np. gałązkami świerkowymi. Wierni zanoszą poświęconą wodę do domów. Święcą nią mieszkania, piją podczas ciężkiej choroby.
  W miastach po uroczystej liturgii duchowni święcą wodę w przycerkiewnych studniach.
  W czwartek wielkie święcenie wody będzie również w skicie w Odrynkach, gdzie na nabożeństwo zaprasza archimandryta Gabriel. Liturgia rozpocznie się o godzinie 9.45, a po niej procesja przejdzie na pomost na rzece Narwi i tu nastąpi oświecenie wody.

 10. Wladyslaw napisał(a):

  Medzy innym, byl taki prawoslawny swety Luka (Wojno-Jasenecki) – z polskiej rodziny arystokratycznej

 11. józef III napisał(a):

  przeczytałem link – b. ciekawa postać ; sądzę jednak, że uważał się za Rosjanina (a nie Polaka !).

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się