Z oczu

Pod koniec tego roku eks prezes nieuznawanego przez białoruskie władze Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys pojechała do Brazylii, by animować tam życie polonijne, przybliżać polską kulturę i zwyczaje, oraz promować nowoczesne oblicze Polski.

Oczywiście, że w Brazylii znajomość języka polskiego nie jest na wysokim poziomie i pani Borys potrafi zademonstrować swoje umiejętności pedagogiczne.

Ale jest nie wiadomo, z jakiego powodu „Wspólnota polska” kieruje ją tak daleko. Przecież wcześniej mówiono o tym, że p.Borys będzie studiowała na kursach doktoranckich w Polsce. Ale nie udało się.

Być może Andżelika Borys została niebezpieczna dla nowych liderów kierowanego przez władze w Warszawie ZPB – Anżeliki Orechwo i Andrzeja Poczobuta i ich rodzinnego biznesu? Jeżeli tak, to wszystko jest jasne. Niech sobie jedzie do Brazylii, Stanów Zjednoczonych, czy gdzie indziej i nie przeszkadza zarabiać. Borys długi czas była prezesem, wiele zna o metodach falsyfikacji sprawozdań (przecież sama to robiła) i teraz, kiedy jest w konflikcie z nowym kierownictwem organizacji, może to wszystko opowiedzieć.

Niech sobie jedzie jak najdalej…

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Z oczu" 3 komentarze
 1. Kowalski napisał(a):

  Do autora artykulu: Nie mogę złapać sensu w tym artykule. Jeżeli Borys wie o wszystkich przekrętach, to dla czego „Wspólnota Polska” ma jej wysyłac do Brazylii. Sensowniej jej trzymać przy sobie, aby kontrolowala i nie pozwalała okradać „Wspólnotę Polską”.
  Radził by napoczątku dobrze przemysleć sens artylułu, a potym puszczać do czytania.

 2. admin napisał(a):

  Sprawa w tym, że Wspólnota nie wie o przekrętach. Myśle, że to inicjtywa Orechwo o Poczobuta, żeby Borys wyjechała do Brazylii.

 3. Kowalski napisał(a):

  Jakos nie przekonuje mnie ta hypoteza. Ale to nie jest tak wazne.

  Z okazji Bożego Narodzenia,
  Składam wszystkim dyskutantom serdeczne życzenia.
  Niech święta miłe będą, z dźwiękiem śpiewu i kolędą.
  Z wigilią tuż po zmroku,
  I w radosnym Nowym Roku!

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się