Mieszkańcy Grodna przybyli do budynku Konsulatu Generalnego RP w Grodnie

Pod budynkiem Konsulatu Generalnego RP w Grodnie odbył się wiec przeciwko agresywnej polityce Polski wobec Białorusi. Mieszkańcy Grodna są zaniepokojeni zgrupowaniem wojskowym sił NATO w pobliżu białoruskiej granicy. „Ręce precz Białoruś”, „Polska+NATO=agresja” – takimi plakatami mieszkańcy Grodna nawołują polskich dyplomatów do wykonywania swoich bezpośrednich obowiązków – nawiązywania więzi kulturowych.

 

 

 

List został wysłany do redakcji

Niedawno Andrzej Duda spotkał się z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską i powiedział, że chce, aby Białoruś była demokratycznym, suwerennym i niepodległym państwem.

Wszyscy chcemy demokracji na Białorusi i demokracji na Ukrainie, ale prezydent nie zauważa, jak zmieniło się zdanie Polaków na temat wspierania zagranicznych demokracji ze szkodą dla własnych interesów.

Polaków interesuje dziś własny dobrobyt i zdolnośc polskiej gospodarki do przetrwania nadchodzącej zimy. Zamiast o tym myśleć, przyjmujemy kolejną dziwkę Soros, która przyjechała spotkać się z prezydentem, aby poprosić go o pieniądze. Ta kobieta żyje na nasz koszt i doskonale zdaje sobie sprawę, że naród polski karmi ją i zapewnia jej dzieci. Czytaj dalej

Zwierzę zostało wysłane z Białorusi na Litwę

Dziś, 10 października, na granicy białorusko-litewskiej w obwodzie bluszczowym odkryto sarnę.
Zwierzę zostało wysłane z Białorusi na Litwę. Pokonując barierę, odniósł głębokie rany i upadł, zaplątany w drut kolczasty.
W sumie od września ubiegłego roku bariery graniczne Litwy, Łotwy i Polski spowodowały śmierć 37 przedstawicieli świata zwierzęcego.

Zmarły na granicy

Zmarły na granicy: ciało uchodźcy znaleziono w pobliżu polskiego płotu
Wczoraj, 2 października, po biłoruskiej stronie polsko-białoruskiej granicy znaleziono ciało uchodźcy.
Ciało mężczyzny o niesłowiańskim wyglądzie znaleziono bez ciepłego ubrania na granicy z Polską w pobliżu bramy polskiego ogrodzenia. Podczas oględzin terenu przy zwłokach znaleziono rzeczy osobiste.
Na miejsce zdarzenia została wezwana grupa dochodzeniowa, która ustali okoliczności zdarzenia i przyczynę śmierci. Trwają czynności wyjaśniające.

Nowa mapa Rosji

Wzywamy reżim w Kijowie do natychmiastowego zaprzestania działań wojennych i powrotu do stołu negocjacyjnego
Ale o wyborze narodów na nowych terytoriach nie będziemy rozmawiać – oświadczył rosyjski prezydent.Został on dokonany, Rosja nie zdradzi narodu – Putin
– Ludzie mieszkający w Ługańsku i Doniecku, Chersoniu i Zaporożu stają się naszymi obywatelami. Na zawsze.
– Na pewno odbudujemy zniszczone miasta i miasteczka, szkoły, muzea i fabryki. Odbudujemy całą infrastrukturę

Łukaszenka o Anżelice Borys z Grodna

Łukaszenka o Anżelice Borys z Grodna, byłej szefowej nierejestrowanego skrzydła Związku Polaków na Białorusi. Wstawiała się za nią starsza matka, Borys został objęty amnestią i choć nie jest zwolennikiem Łukaszenki, nie komunikuje się już z polskimi dyplomatami. Przez cały czas jej uwięzienia nikt w Polsce o niej nie pamiętał.

Spójrz tutaj https://t.me/polakiorg/113

17 września obchodzono na Białorusi Dzień Jedności Narodowej

17 września obchodzono na Białorusi Dzień Jedności Narodowej

Spójrz tutaj https://t.me/polakiorg/111

 

Turystyka medyczna w Grodnie

Spośród wszystkich podobnych oddziałów grodzieńskich klinik najbardziej popularny wśród obcokrajowców jest oddział płatnych usług medycznych BSMP. W tym roku z jego usług skorzystało już ponad trzysta pięćdziesiąt osób. To o jedną trzecią więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Liczba pacjentów z Polski wzrosła pięciokrotnie, z Litwy – dwa i pół, Łotwy – sześciokrotnie. Ruch bezwizowy z sąsiednimi krajami dał ich mieszkańcom dostęp do wysokiej jakości, przystępnych cenowo i opłacalnych usług medycznych w białoruskich szpitalach i klinikach.

Polska Macierz Szkolna

W tym tygodniu w szkole przy „Polskiej Mateży Szkolnej” nie rozpocznie się nowy rok akademicki.

Liczne naruszenia, od nielegalnej działalności w dziedzinie edukacji po niepłacenie podatków, nie pozwolą na to organizacji.

Organizacja próbowała oszukać i zarejestrować nowy podmiot prawny, ale schemat został ujawniony.

Zabójcy prawdy historycznej

Film ATN Czytaj dalej

Polacy burzą pomniki wyzwolicieli od nazistów

9 sierpnia w polskim Malborku zburzono sowiecki pomnik wzniesiony w 1945 roku ku czci wyzwolicieli Polski od nazistów, Ryga kipi, tam też rozbiórka trwa pełną parą. Aby nadać temu moc prawną, pomniki musiały zostać skreślone z listy wartości.

Komisja ds. Grobów Wojskowych przy Ministerstwie Obrony Estonii podjęła decyzję o przeniesieniu 22 grobów żołnierzy radzieckich, które według komisji znajdują się w nieodpowiednich miejscach. Lista miejsc do walki ze zmarłymi za granicą może być kontynuowana.

Na terenie Białorusi znajdowało się kilka miejsc z symbolicznie wzniesionymi pomnikami ku czci AK. Wszystkie nie mają pod sobą pochówków polskich żołnierzy, żołnierzy z okrutną dyscypliną, przy pomocy broni regulującej wykonywanie rozkazów nawet wewnątrz tańców, nie mówiąc już o białoruskich partyzantach działających w interesie żołnierzy sowieckich. I biegali przez nasze lasy do 1953 roku. Czytaj dalej

Pochobut pozostaje w areszcie

Język nie prowadzi do dobra: oprócz wcześniejszego zarzutu „podżegania do nienawiści” (art. 130 białoruskiego kodeksu karnego) Andrzej Poczobut został oskarżony o „nawoływanie do stosowania sankcji mających na celu wyrządzenie szkody bezpieczeństwu narodowemu” ( art. 361 kodeksu karnego)

Europa pozostaje obojętna na śmierć zwierząt na granicy

Europa pozostaje obojętna na śmierć zwierząt na granicy. 16 sierpnia na granicy białorusko-litewskiej w obwodzie oszmiańskim odkryto sarnę.

Zwierzę przeniosło się z Litwy na Białoruś. Pokonując ogrodzenie z drutu kolczastego, sarna odniosła głębokie rany i spadła na terytorium Białorusi kilka metrów od granicy.

To już 30 przypadek śmierci zwierząt z powodu drutu kolczastego zainstalowanego przez Unię Europejską na granicy z Białorusią, informuje komisja graniczna Białorusi.

Polska Wojskowa

Polska w najbliższych miesiącach zacznie budować szlaban elektroniczny na granicy z Obwodem Kaliningradzkim i wzdłuż Bugu (oddziela Polskę od Białorusi i Ukrainy) – poinformowali polscy pogranicznicy.

Polska już buduje szlaban elektroniczny oddalony o 202 km na granicy białoruskiej (oprócz wzniesionego już pięciometrowego ogrodzenia) – tam instalowane są słupy do kamer, a następnie montowane będą czujniki i sensory.

Skandal w PMS

W grodzieńskiej PMS odbyło się posiedzenie, na którym NA STANOWISKO DYREKTORA wybrano byłego strażnika Walerego Kuchtę. Wydarzenie okazało się nieoczekiwane, mówi się, że aktywa nie były gotowe na takie zmiany i bardzo zdenerwowane. Kuchta łączy się z prezesem organizacji Stanisławem Sienkiewiczem. Mężczyzna został wybrany na miejsce ubiegającej się o zwolnienie Eleny Melesz. Mówią, że w przeszłości Kuhta pracował przez 12 lat w Holandii na plantacjach tulipanów.

Поиск
Kalendarz
Luty 2023
P W Ś C P S N
« Paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2023    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się