Kaziuki w Związku Polaków Orechwo

W niedziele 27 lutego w budynku Konsulatu Generalnego w Grodnie odbyły się Kaziuki Grodzieńskie, zorganizowane przez Związek Polaków na Białorusi, kierowany przez Anżelikę Orechwo. Trafić tam każdy nie mógł, dla tego że impreza prowadzona za zamkniętymi drzwiami Konsulatu. Chociaż był zrobiony szyld.
Kaziuki przeszły na bardzo nizkim poziomie, zebrało się bardzo mało ludzi. Było kilka stołów z wyrobami majstrów, niektórzy przynieśli z domu coś do jedzenia. I wszystko to zorganizował Konsulat Generalny, bez udziału którego nielegalny Związek Polaków nic nie potrafi prowadzić. Orechwo z Poczobutem tak skoncentrowali się na zarabianiu pieniędzy, że zapomnieli o tym, że trzeba niekiedy coś robić, żeby potem można było zrobić sprawozdanie. Kiepsko, że z tego powodu cierpią proste członkowie tego Związku, których chytre lidery wykorzystują w swoich interesach.
Teraz będziemy czekali na Kaziuki, zorganizowane przez legalny Związek Polaków Stanisława Siemaszko, które odbędą się 4 marca w centrum Grodna. Tam i porównamy te imprezy.

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "Kaziuki w Związku Polaków Orechwo" 3 komentarze
 1. Mirosław napisał(a):

  Pozdrawiam wszystkich Polaków. Tych mądrych i pozostałych

 2. Róg Kowalski napisał(a):

  A siebie do których zaliczasz, Mirosławie?

 3. Jan napisał(a):

  Napisano-„nielegalny Związek Polaków nic sam prowadzić nie umie”.
  Po pierwsze:Skoro nielegalny,więc pozwolenia na organizację Kaziuków na rynku by niedostał,dlatego zrobił w Konsulacie RP.Tam jurysdykcja władz BY nie sięga.Możliwości terenu były i są ograniczone,więc co porównywać z Kaziukami p.Siemiaszki na tak pięknym i dużym rynku?Bezsens.
  Cieszy nareszcie „parę”słów wypowiedziane w.j.polskim przez p.Siemiaszkę.Na Litwie z takim j.polskim napewno by niezostał nawet 3 vice-przew.Niech weżmie przykład z p.W.Tomaszewskiego/eurodeputowanego i szefa AWPL/czy p.Ludkowskiego-byłego vice-mera Wilna i może jako nowego mera Wilna.
  Od Przewodniczącego wymaga się dużo więcej niż od zwykłego obywatela.Ten też dba o swą kasę.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2018    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się