Romańczuk – Polak?

Wczoraj na tut.by odbyła się ostatnia runda debatów między kandydatami na prezydenta Białorusi Jarosławem Romańzukiem, Mikołajem Statkiewiczem oraz Witalijem Rymaszewskim. Na pytanie do Romańzuka, czy jest on Polakiem i czy ma Kartę Polaka, kandydat na prezydenta odpowiedział, że Karty nie ma, a potem zaczął usprawiedliwiać się, że prawdę mówiąć on jest Polakiem, ale nie widzi w tym nic złego. Jarosław Romańzuk oświadczył, że jego rodzicy, babcia, dziadek byli Polakami i dla tego on także liczy siebie Polakiem. Powiedział, że było by zdradą teraz odmówić się od swoich korzeni.
Ale zabrzmiało tak, niby on powiedział: „wybaczcie mnie, że jestem Polakiem, tak otrzymało się, ale ja teraz nie mogę odmówić się od swojego pochodzenia, mnie trzeba być dumnym z tego, być może w przyszłości ja potrafie nazywać siebie prawdziwym Białorusinem”. W końcu Jarosław dodał, że kultura polska jest częścią kultury białoruskiej.
Naszym zdaniem takie oświadczenia kandydata na prezydenta śa zdradą interesów narodu polskiego, i liczyć Jarosława Romańzuka Polakiem więcej nie trzeba. On publicznie, niech i pośrednie, odmówił się od swojej narodowości, żeby otrzymać krótką korzyść polityczną.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Romańczuk – Polak?" 3 komentarze
 1. Róg Kowalski napisał(a):

  Romanzuk powiedział:”…kultura polska jest częścią kultury białoruskiej…”. To nie jest kwestia polskości, to jest sprawa braku wiedzy i znajomości swoich narodowych tradycji, Panie Romanzuk. Dawno twierdziłem, Panie Romanzuk, że kreuje Pan siebie na liberalnego faceta pokroju Balcerowicza i dziedzictwa michnikowskiego czy wałęsowskiego. Krótko – Panie, jest Pan degeneratem, tak sądzę i ciemnym chłopem, który za stanowisko i pieniądze sprzeda groby własnych przodków.

  A może jest Pan Żydem!?

 2. KaeS napisał(a):

  Romańczuk ZDRAJCA skumał się z łukim. ZDRAJCA! po trzykroć ZDRAJCA!

 3. Róg Kowalski napisał(a):

  A może na odwrót mądry i przebiegły?
  Od początku widać było, że zależy mu na państwie białoruskim, tylko narzędzia balcerowiczowskie po co mu są potrzebne?

  A to, że chce pracować dla Białorusi – chwała mu za to.

  Pseudodemokraci sprzedaliby nasz wspaniały kraj za 30 śrebrników, a Polaków by zrobili pucybutami u Żyda.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się