Wizyta kardynała

W dniach 6-8 grudnia na zaproszenie biskupa Aleksandra Kaszkiewicza Grodno odwiedził Księdz Kardynał Zenon Grocholewski Prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego. Wizyta przyświęcona 20-leciu Grodzieńskiego Wyższego Seminarium Duchowego.

6 grudnia on przeprowadził mszę świętą dla siostr zakonnych Grodzieńskiej Diecezji. Zenon Grocholewski także odwiedził kościół we wsi Kopciówka, a wieczorem oczelił mszę w Kościele Farnym z powodu 305-lecia jego święcenia.

7 grudnia kardynał spotkał się z redakcją gazety „Słowo Życia” i oznajomił się z pracą dziennikarzy wydania i portału internetowego Diecezji. Później w seminarium odbyła się konferencja z udziałem Nunciatury Apostolskiej, Grodzieńskiego i Pinskiego Seminarium, oraz przedstawicieli Kościółu Prawosławnego i uczelni wyższych.

Następnie dla dziennikarzy miejscowych mediów zorganizowana konferncja prasowa. Kardynał powiedział, że jest zadowolony równością Kościołu Katolickiego i Prawosławnego na Białorusi. Jego zdaniem, państwo nie powinno podtrzymywać zadnych konfesji, trzeba szanować wszsytkie organizację religijne, co będzie świadczyło o prawdziwej demokracji.

Zenon Grocholewski także oświadczył, że szkołam świeckim i duchowym trzeba więcej współpracowywać, wwykształcenie świeckie daje wiedzę, a duchowe kształtuje osobę i naprawia ją w pozytywnym kierunku. Ale powiedział, że teraz nie ma powodów do reformowania duchowego wykształcenia.

8 grudnia w Kościele Farnym kardynał przeprowadził mszę świętą. Obecny arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz zwrócił się do niego z prośbą prekazać dla papieża Benedykta XVI, że Kościół na Białorusi żyje i czeka na jego wizytę. Kardynał podziękował za ciepłe przyjmowanie, obiecał prekazać życzenia katolików Białorusi.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się