Nowe baśni od Poczobuta

Na końcu listopada prezes Rady naczelnej nielegalnego Związku Polaków na Białorusi Andrzej Poczobut odwiedził Europejski Kongress Praw Człowieka, który odbył się w Katowicach. Dla takiego wybitnego działacza europoseł dr Marek Migalski nawet zorganizował spotkanie ze wszystkimi pragnącymi.

I tutaj Andrzej wykazał się, jako wybitny „geniusz PR”. Po-pierwsze on oświadczył, że ZPB jest największą organizacją niezależną zrzeszającą 620 tysięcy członków. Kiedy przeczytaliśmy to, byli bardzo zdziwieni. Zgodnie z ostatnim spisem ludności na Białorusi mieszka około 300 tysięcy Polaków. Otrzymuje się, że nie tylko wszyscy oni są w organizacji Poczobuta i Orechwo, ale także i kilka dziesiątków tysięcy Rosjan, Białorusinów, Żydów. Dlaczego wtedy pod zwrotem do prezydenta Białorusi było zebrano tylko 5 tysięcy podpisów rzekomych członków organizacji? A może to poprostu fikcja? Ludzie żyją i nie wiedzą, że Andrzej Poczobut przyjał ich do swojej organizacji?

Dalej Andrzej twierdzi, że działalność organizacji ma charakter edukacyjno-kulturalny i społeczny. Jednak powiedział że ZPB stanowi duże zagrożenie dla reżimu prezydenta Łukaszenki, dlatego też cały czas narażony jest na represje władz białoruskich. Jakie zagrożenie dla reżimu politycznego może stanowić organizacja kulturalna? Czy ona prowadzi także działalność polityczną i oddawna jest partią polityczną? Andrzej zawsze odrzucał takie zarzuty, ale tutaj pomylił się.

Poczobut także oświadczył, że jest brak możliwości legalnego funkcjonowania i rejestracji organizacji. Ale niedawno odbyło się posiedzenie Rady naczelnej, gdzie jak pamiętamy Andrzej Poczobut zmusił członków Rady podjąć decyzję ob odmowie od rejestracji. O tym dobrze napisano w artykule dziennikarza „RzeczyPospolitej” i członka tej rady Andrzeja Pisalnika. Cel Poczobuta – nie pozwolić rejestracji ZPB, dlatego że w takim wypadku wszyscy będą wiedzieli, że można pracować legalnie i on więcej nie będzie zarabiał olbrzymie pieniędzy na pozornej walce z reżimem.

Jak widzimy, Andrzej Poczobut jeszcze walczy o swój dobrobyt i nadal oszukuje polskich polityków. Mu udało się nawet oszukać posła na Parlament Europejski Mareka Migalskiego. Niewystarczająca informowaność nadal jest normą w współczesnej Polsce. Wśród miejscowej elity politycznej nie wiele ludzi, naprawdę znanych na sytuacji Polaków na Białorusi. Większość ma tylko powierzchniowe pojęcie i sformowano ono pod wpływem Borys, Poczobuta i Orechwo. A może nie chcą słuchać prawdy?

Artykuł o spotkaniu z Andrzejem Pocozbutem tutaj.

Państwo uwaga!!! Kłamcy skorygowali artykuł na blogu Migalskiego!!! Ale mamy „Print Screen”. Niech każdy porówna co teraz i co było. Taka polityka.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Nowe baśni od Poczobuta" 5 komentarzy
 1. Róg Kowalski napisał(a):

  Marka Migalskiego oszukiwać nie trzeba, jak i Marka Bućki, ci panowie już dano są oszukani i sami doskonale o tym wiedzą, ale jeść z koryta jakoś trzeba, bo co oni jeszcze umieją i jak wykarmią rodziny?

  A pucybuty przecież już w Polsce i na Białorusi są niepotrzebni, zawód mało dochodowy, więc idą do redakcji GW i RP i pracują za dziennikarzy /proszę nie mylić z zawodem dziennikarza/. Zbyt dużo im udzielamy niepotrzebne uwagi, bo im chodzi przecież o rozgłos. Należy o takich mówić krótko i treściwie – profesjonalni pucybuty, pracujący za dziennikarzy-dywersantów.

 2. KaeS napisał(a):

  i co to taki wielki problem? równie dobrze mogła być to dziennikarska kaczka a nie zła wola piszącego artykuł. każdy kto wie cokolwiek o ZPB i Polakach w Białorusi wiedziałby, ze podana cyfra jest jakimś nieporozumieniem.

 3. KaeS napisał(a):

  jestem informatykiem i równie dobrze takie screen można edytować w byle edytorze graficznym, nawet windowsowskim paintcie. nie przemawiają do mnie Wasze argumenty.

 4. KaeS napisał(a):

  o widzę, że macie tu niezłą cenzurę wprost łukaszenowską, przekażę to moim rodakom na innych forach jak zostały stąd wyrzucone moje posty o tym artykule. nie pozdrawiam bo fałszywcom nie życze nic dobrego

 5. admin napisał(a):

  Nie ma żadnej cenzury. Jest tylko brak czasu „for approwing comments”. Jeszcze powiem, że ten screen jest prawidłowy, nikt nie będzie tu zajmować się fałszowaniem.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się