Gdzie teraz Andżelika Borys?

Czytelnicy naszego portalu często przysyłają listy z pytaniami: „Gdzie znajduje się Andżelika Borys? Jakie ma plany? Czy będzie kontynuować działalność polityczną lub odejdzie?” W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć.

Zaczniemy od początku. Przed odejściem z prezesowstwa nelegalnego Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys była w depresji, która spowodowała długotrwałe zamroczenie alkoholowe. To wszystko odbiło się na psychice i w końcu nerwy nie wytrymały. Ona powiedziała sobie „wystarczy”. Sobie i zarówno wszystkim członkom Związku Polaków, którzy zmuszeni byłi szukać nowego lidera.

Ale, jak okazuje się, Andżelika kłamała sobie. Wyjść z pijaństwa nie otrzymało się. Ona zniosła czynnik pressingu na psychikę, ale już była w zależności od alkoholu, z której spróbowała poradzić za pomocą lekarzy ale nie zdołała. Jak powiedzieli pracowniki „Poloniki”, nieprzyjemnym skutkiem pijaństwa został potop w jej mieszkaniu. Tylko dzięki temu, że Borys mieszka na pierwszym piętrze, ostatnie mieszkańcy nie ucierpieli.

Była „lider wszystkich Polaków” spróbowała odnaleźć siebie w nowym życiu. Kilka razy wyjeżdżała do Polski, poszukiwała możliwości zajmować się nauką, nawet poszła na kursy do autoszkoły. Jednak wszystkie te działania sukcesu nie miały. Andżelika już nie potrafi trzymać się bez alkoholu nawet w ciągu jednego dnia. Z tego powodu i zajęcia kierowcy nie idą tak łatwo. Ciężko znaleźć dzień, gdyby ona przyszła tam trzezwą. W Polsce, gdzie ona chciała studiować na kursach doktoranckich, ją jeszcze przyjmują, mówią, że wszystko będzie w porządku, będzie napisano wiele prac naukowych, zostanie obroniona dysertacja, ale już rozumieją, że wszystko to nie ma sensu. Kobieta-alkoholik nie ma przyszłości.

W taką nieprostą sytuację trafiła była lider niuznawanego przez Mińsk Związku Polaków Andżelika Borys. A teraz, drodzy czytelnicy, możecie dojść do wniosków, czy potrafi ona kontynuować karierę polityczną czy my więcej nigdy ją nie zobaczymy. Historia Andżeliki Borys jest ostrzeżeniem dla innych kobiet, które są gotowe zająć się działalnością polityczną nie wiedząc na ile ich starczy.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
« Sie    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2020    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się