Pieniędzy powodzianom?

Wiosną do Polski po raz kolejny nadeszła fala powodziowa. Wiele ludzi ucierpieli. Polacy Białorusi i nie tylko chcieli pomóc ucerpiałym.
W gazecie Związku Polaków na Białorusi „Głos znad Niemna” pojawiło się ogłoszenie, że pieniędzy są zbierane. Ludzie przychodzili do Związku, przynosili pieniędzy. Ale na nich czekało wielkie rozczarowanie. Okazało się, że tam już nie chcą zbierać pomoc. Z jakiego powodu nie jasne do końcu. Możliwie że z powodu braku konta harytatwnego, czy bojali się przyjmować gotówkę, albo poprostu lenili się zajmować taką ciężką sprawą…
Ale ci którzy naprawdę chcieli pomóc, poszukiwali możliwość prekazać pieniędzy ucierpiałym. I ją udzielał Związek Polaków Anżeliki Orechwo. Jego przedstawiciele aktywnie jeźdili po terenach, spotykali się z ludźmi i w końcu zebrali normalną kasę. Potem oświadczono że zebrano około 45 000 złotych w różnych walutach. Te pieniędzy zostały uroczyście przekazane przez Andżelikę Borys i Anżelikę Orechwo polskiemu konsulowi w Grodnie dla jednej z ucierpiałych gmin. Oczewiście że wszystko to podawano do mediów. Szlachetny czyn po raz kolejny wykorzystano do kampanii propagandowej.
Kierował zebraniem pieniędzy Andrzej Poczobut. Do niego płyneły środki finansowe ze wszystkich rejonów. I mianowicie od nego usłyszeliśmy ostateczną sumę zebranej pomocy. Ludzie którzy zbierali pieniędzy mówia że zebrano było nieco więcej niż ogłaszono. Dokładną kasę nikt powiedzieć nie bierze się, ale Poczobut pomylił się gdzieś o dwa razy w mniejszą stronę. Mamy jeszcze jeden ciekawy fakt. Akurat teraz Andrzej Poczobut kupił nowe mieszkanie w Grodnie, które kosztowało około 45 000 dolarów. Zbieżność? Możliwie.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Pieniędzy powodzianom?" 3 komentarze
 1. Kolasa napisał(a):

  Dlaczego nikt nie podpisuje takich „gadzinówek”? Czyżby wstydził się swojej nieznajomości podstaw matematyki?
  Autor anonim pisze: „Potem oświadczono że zebrano około 45 000 złotych w różnych walutach”
  a następnie : „Ludzie którzy zbierali pieniędzy mówia że zebrano było nieco więcej niż ogłoszono.”
  – Ile może być to „nieco więcej”?… 5 tysięcy, 10?…
  No powiedzmy „Poczobut pomylił się gdzieś o dwa razy w mniejszą stronę”
  To daje (przy kursie 1USD/3ZLP) 30-45 tys USD.
  Dom pana Poczobuta kosztował 45 tys.USD.
  To znaczy, że musiałby przeznaczyć całą zebraną kwotę na zakup domu!
  Wobec tego:…
  „Te pieniędzy zostały uroczyście przekazane przez Andżelikę Borys i Anżelikę Orechwo polskiemu konsulowi w Grodnie dla jednej z ucierpiałych gmin.” – Mam pytanie: Jeżeli całą kwotę pan Poczobut przeznaczył na zakup domu, to co przeznaczył na „jedną z ucierpiałych gmin.”
  DROGI AUTORZE (AUTORKO). JEŻELI PISZESZ TAKĄ „FAŁSZYWKĘ” TO PRZYNAJMNIEJ RÓB TO Z SENSEM. BO W TAKIE BREDNIE TO NAWET DZIECKO NIE UWIERZY…

 2. admin napisał(a):

  Nikt nie powiedział że Poczobut nie miał własnych pieniędzy.

 3. Wiktor Dmuchowski napisał(a):

  Słusznie, lepiej każdą informację podpisać własnym imieniem – odważnie i szlachetnie. Tym bardziej, iż to o czym pisze portal – jest czystą prawdą i o tym wszyscy doskonale wiedzą.
  Z poważaniem, Wiktor Dmuchowski, Częstochowa

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się