Święto Polskiej Kultury w Wołkowysku

W niedziele 25 lipca w Domu Kultury Wołkowysku odbyło się święto polskiej kultury, zorganizowane przez Związek Polaków na Białorusi Siemaszki.
W Sali zebrało się ponad 200 członków Związku Polaków, których powitała wiceprezes ZPB Helena Skaczyńska (Bogdan). Na scenie pojawiły się zespoły z Grodna, Wołkowysku, Mostów, Szczuczyna, Nowogródku, Ostrowca i innych oddziałów ZPB. Zebrani chętnie posłuchali i zaśpiewali słynne polskie piosenki. Najbardziej popularną była kompozycja zespołu „Boyz” „Niech żyje wolność”. Na koncert także trafili przedstawiciele „Towarzystwa rodzin ziemi Wołkowyskiej” z Gdańsku.
Na święto był zaproszony konsul generalny RP w Grodnie Andrzej Chodkiewicz, który po raz kolejny zignorował kulturalną imprezę polskiej mniejszości narodowej.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Święto Polskiej Kultury w Wołkowysku" есть 1 комментарий
  1. Wiktor Dmuchowski napisał(a):

    Andrzej Chodkiewicz jest żadnym dyplomatą, jak zresztą większa część tych na Białorusi pracujących. To są prostacy! Żadnej wizji swej ani polityki polskiej nie urzeczywistniają, to są pajace i marionetki, którzy zapomnieli o tym czym jest polskość i zagubili wartość Polaka.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Luty 2023
P W Ś C P S N
« Paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2023    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się