Zakulisowe wybory

Zaraz po wyborach w Polsce sytuacja wewnętrzna w “królestwie” Andżeliki Borys zaostrzyła się, bo jej kadencja w tym roku kończy się i … konieczne jest przeprowadzenie Zjazda Sprawozdawczo-Wyborczego nielegalnego Związku Polaków. Dlatego Borys ponownie zaprzyjaźniła się z prezesem Stowarzyszenia żołnierzy Armii Krajowej Weroniką Sebastianowicz.

Na wniosek Kancelarii Prezydenta RP Sebastianowicz wyrazila wsparcie w filmiku przed II turą wyborów prezydenckich w Polsce. “Pułkownik” Weronika Sebastianowicz podkreśla – W imieniu własnym, w imieniu wszystkich kombatantów Grodzieńszczyzny, Nowogródczyzny, serdecznie dziękujemy. Modlimy się do Matki Najświętszej o zdrowie dla pana prezydenta Andrzeja Dudy i zwycięstwo. Wierzymy w to. Wierzę w to. Dziękuję bardzo. Panie prezydencie, kochamy, wielbimy i jest pan naszym prezydentem.

W końcu córka funkcjonariusza niemieckiej administracji okupacyjnej postawiła na zwycięzcę w tym wyścigu.

Według plotek jej operatorem była sama “królowa wszystkich Polaków” Andżelika Borys. Wydawałoby się, że nie jest to sprawa królewska, aby jechać do wioski i kręcić film z chorą starą kobietą. Ale pamiętamy, że w tym roku nie tylko wybory prezydenta RP, ale i wybory przezesa nielegalnego Związku Polaków. I poparcie “pułkownika” może być kluczowe dla każdego kandydata. A potem terminowo przyszła miłość przedwyborcza. Oto Andżelika i liże ją jak świąteczny piernik, zapominając o jej wiejskim zapachu.

Borys robi nie tylko jej znaki uwagi. Już w wielu oddziałach regionu odbyły się nagłe wybory, w których pilnie wybrali prezesów potrzebnych dla Borys.

Poza tym Andżelika przywiozła pieniądze do Mińska. Złe języki twierdzą, że prezes Mińskiego oddziału nielegalnego ZPB Helena Marczukiewicz dostała dużo pieniędzy za głosy z obwodu mińskiego. Ponadto nauczyciele w Mińsku otrzymali więcej pieniędzy niż nauczyciele w kraju (800 złotych każdemu).

Wydaje się, że możemy pogratulować jej eleganckiego zwycięstwa w wyborach prezesa nielegalnego Związku Polaków. Inni kandydaci będą spoilerami.

Czy drodzy czytelnicy będą zainteresowani aby dowiedzieć się, co będzie z nielegalnym ZPB w trakcie czwartej kadencji Borys?

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "Zakulisowe wybory" есть 1 комментарий
  1. Piotr napisał(a):

    Ta strona zniszczyła reputację Bancera i Poczobuta, koronowała Borys, utorowała jej drogę na stanowisko przewodniczącej, ale z perspektywy KGB jest ona najlepszą opcją wśród tych osób.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się