Odsłonięcie tablicy Czesława Niemena w Grodnie

6 czerwca br. Grodno odwiedziła delegacja Senatu RP na czele z marszałkiem Stanisławem Karczewskim oraz przewodniczącym Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego RB Michaiłem Miasnikowiczem, w ramach wizyty odbyła się impreza z okazji odsłonięcia tablicy pamiątkowej wybitnego polskiego muzyka Czesława Niemena (Wydrzyckiego) (urodzony we wsi Stare Wasiliszki, powiat Szczuczyński).

Impreza odbyła się w obecności gości z Senatu RP i Obwodowego komitetu wykonawczego i komitetu wykonawczego miasta. Na otwarciu wystąpiła żona sławnego piosenkarza Małgorzata Niemen-Wydrzycka, która powiedziała: „Cieszę się, że minęło już tyle czasu, duża liczba młodych Grodnian pamięta i uczy się jego twórczości. Bardzo mi miło, że przez tyle czasu tu pamiętają, że kiedyś tu uczył”.

Jednak to wydarzenie kulturalne pokazało całą sytuację wśród Polaków na Grodzieńszczyźnie. Najwięcej osób uczestniczyło od ZS „Polska Macierz Szkolna” na czele z prezesem Stanisławem Sienkiewiczem. Wśród gości był dobrze widoczny Mieczysław Jaśkiewicz, z którym serdecznie witały się wielu gości.

Wszyscy zwrócili uwagę, że Andżelika Borys zignorowała odsłonięcie tablicy. To po raz kolejny pokazuje to, że istnieją wśród Polaków tacy ludzie, którym kultura polska na Białorusi jest obojętna, zależy im tylko projekty zrobić, aby uzyskać pieniądze Senatu RP.

Ludzie zawsze będą pamiętać Czesława Niemena, jego duchowe dziedzictwo w kulturze narodu, i szybko zapomną tych, którzy symulują troskę o ludzi dla pieniędzy i władzy.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2020    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się