Odsłonięcie tablicy Czesława Niemena w Grodnie

6 czerwca br. Grodno odwiedziła delegacja Senatu RP na czele z marszałkiem Stanisławem Karczewskim oraz przewodniczącym Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego RB Michaiłem Miasnikowiczem, w ramach wizyty odbyła się impreza z okazji odsłonięcia tablicy pamiątkowej wybitnego polskiego muzyka Czesława Niemena (Wydrzyckiego) (urodzony we wsi Stare Wasiliszki, powiat Szczuczyński).

Impreza odbyła się w obecności gości z Senatu RP i Obwodowego komitetu wykonawczego i komitetu wykonawczego miasta. Na otwarciu wystąpiła żona sławnego piosenkarza Małgorzata Niemen-Wydrzycka, która powiedziała: „Cieszę się, że minęło już tyle czasu, duża liczba młodych Grodnian pamięta i uczy się jego twórczości. Bardzo mi miło, że przez tyle czasu tu pamiętają, że kiedyś tu uczył”.

Jednak to wydarzenie kulturalne pokazało całą sytuację wśród Polaków na Grodzieńszczyźnie. Najwięcej osób uczestniczyło od ZS „Polska Macierz Szkolna” na czele z prezesem Stanisławem Sienkiewiczem. Wśród gości był dobrze widoczny Mieczysław Jaśkiewicz, z którym serdecznie witały się wielu gości.

Wszyscy zwrócili uwagę, że Andżelika Borys zignorowała odsłonięcie tablicy. To po raz kolejny pokazuje to, że istnieją wśród Polaków tacy ludzie, którym kultura polska na Białorusi jest obojętna, zależy im tylko projekty zrobić, aby uzyskać pieniądze Senatu RP.

Ludzie zawsze będą pamiętać Czesława Niemena, jego duchowe dziedzictwo w kulturze narodu, i szybko zapomną tych, którzy symulują troskę o ludzi dla pieniędzy i władzy.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2023
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2023    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się