Wywiad Sebastianowicz dla Radia Białystok

Po raz kolejny „pułkownik Wojska Polskiego” i przywódca Stowarzyszenia żołnierzy Armii Krajowej Weronika Sebastianowicz nie wytrzymała się i powiedziała na antenie Radia Białystok prawdę o warunkach istnienia nielegalnego Związku Polaków na Białorusi.

Nawet z małego fragmentu wywiadu stało jasne, że Weronika Sebastianowicz wyjawiła nadużycia Andżeliki Borys przy otrzymaniu pomocy humanitarnej z Polski. Weronika Sebastianowicz otwarcie powiedziała, że „paczki” z Polski idą na nielegalny Związek Polaków, a potem tylko ich część dochodzi do weteranów Armii Krajowej.

Ciekawe, jak zareagowaliby ludzie, gdyby Radio Białystok dało na antenie nieocenzurowany wywiad z kombatantką. Pewnie strach uszkodzić nielegalnemu Związku złamał etykę dziennikarską. Bo, jak wiadomo, tylko prawda jest ciekawa, ale w tym przypadku jest jeszcze niebezpieczna dla Borys.

Ponadto Sebastianowicz „ostrzeliwała z użyciem ciężkiej artylerii” konsula generalnego RP w Grodnie Jarosława Książka, oskarżając go, że on nie mógł dwa miesiące przywieźć z Białegostoku leki i pampersy akowców. Chyba, polski dyplomat będzie musiał tłumaczyć się w Warszawie za brak szacunku do weteranów, i jeszcze bardziej wyginać się pod „pułkownika Wojska Polskiego”, żeby nie wywalili go jak poprzedniego ambasadora Polski Konrada Pawlika.

Sam wywiad można usłyszeć tu:

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Wywiad Sebastianowicz dla Radia Białystok" есть 1 комментарий
  1. leonarda rewkowska napisał(a):

    Brawo ! Szanowna Pani Weroniko! Brawo za odwagę, za prawdę. Pani należy się szacunek nie tylko za zasługi przyszłości. Pani należy się wdzięczność za opiekę nad Akowcami. Za działalność w AK NKWD wzięło mojego ojca – zginął bez śladu, a moje starsze siostry były więzione. Niepelnoletnie siostry i ja byłyśmy na zsyłce. Jestem sybiraczką, ale nigdy nie otrzymałam od Konsulatu w Grodnie żadnej pomocy, chociaż ostatnie pięć lat ciężko choruję – walczę z chorobą onkologiczną i jestem zmuszona wydawać dużo pieniędzy na leczenie…. Co tam paczki…. nawe słowa dobrego dla sybiraczki żałują.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się