Wywiad Sebastianowicz dla Radia Białystok

Po raz kolejny „pułkownik Wojska Polskiego” i przywódca Stowarzyszenia żołnierzy Armii Krajowej Weronika Sebastianowicz nie wytrzymała się i powiedziała na antenie Radia Białystok prawdę o warunkach istnienia nielegalnego Związku Polaków na Białorusi.

Nawet z małego fragmentu wywiadu stało jasne, że Weronika Sebastianowicz wyjawiła nadużycia Andżeliki Borys przy otrzymaniu pomocy humanitarnej z Polski. Weronika Sebastianowicz otwarcie powiedziała, że „paczki” z Polski idą na nielegalny Związek Polaków, a potem tylko ich część dochodzi do weteranów Armii Krajowej.

Ciekawe, jak zareagowaliby ludzie, gdyby Radio Białystok dało na antenie nieocenzurowany wywiad z kombatantką. Pewnie strach uszkodzić nielegalnemu Związku złamał etykę dziennikarską. Bo, jak wiadomo, tylko prawda jest ciekawa, ale w tym przypadku jest jeszcze niebezpieczna dla Borys.

Ponadto Sebastianowicz „ostrzeliwała z użyciem ciężkiej artylerii” konsula generalnego RP w Grodnie Jarosława Książka, oskarżając go, że on nie mógł dwa miesiące przywieźć z Białegostoku leki i pampersy akowców. Chyba, polski dyplomat będzie musiał tłumaczyć się w Warszawie za brak szacunku do weteranów, i jeszcze bardziej wyginać się pod „pułkownika Wojska Polskiego”, żeby nie wywalili go jak poprzedniego ambasadora Polski Konrada Pawlika.

Sam wywiad można usłyszeć tu:

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Вверх
© 2019    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się