Bezgraniczna cierpliwość

Od wieków Białorusini (jak i Polacy) są znani z tolerancyjnego stosunku do ludzi innej narodowości, wiary, poglądów. Przewodnicząca nielegalnego Związku Polaków Andżelika Borys korzysta z tego i sprawdza granice cierpliwości białoruskich władz na co dzień.

Naszemu portalu było wiadomo o negatywnej reakcji Borys na wniosek umowy o współpracy między Polską Fundacją Narodową i Wołkowyskim Rejonowym Komitetem Wykonawczym na Facebooku. Przedstawicielka niezarejestrowanej organizacji oburzona tym, że takie spotkanie odbyło się w czasie, gdy w Wołkowysku jej przyjaciółka Maria Tiszkowska (wcześniej pracowała na szkolnej kuchni) prowadzi rozmowy z dziećmi w pobliżu szkoły z polskim językiem nauczania, przyciągając ich prezentami z Polski, na przykład, książkami i czekoladą.

Prezes Polskiej Fundacji Narodowej Cezary Jurkiewicz również otrzymał swoją część plugastwa Borys w sprawie kontaktów z białoruskimi władzami (bez uwzględnienia jego opinii). Widać Angelica zapomniałam, że premier RP osobiście zorganizował tą strukturę.

W związku z tym powstają pytania:

  • Kiedy białoruskie lub polskie władze stracą cierpliwość i wyprowadzą ze sceny nieprzyjaciela poprawy dwustronnych polsko-białoruskich stosunków?
  • Ile jeszcze b. pracowniczka bez edukacji nauczycielskiej będzie angażować się w proces edukacyjny Polskiej Szkoły w Wołkowysku? Co by było z taką osobą w Polsce?

Wydaje się, że Borys również źle wpływa na Konsula Generalnego Jarosława Książeka, który już uważa siebie za polityka na poziomie międzynarodowym i stał się czasami zapominać o konieczności poszanowania białoruskiego prawa i norm dyplomatycznych.

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Bezgraniczna cierpliwość" есть 1 комментарий
  1. grodnensis napisał(a):

    Konsul nie szanuje nie tylko prawo białoruskie ale i polskie. Niestety(

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się