Wizyta wicemarszałek Senatu RP Marii Koc w Grodnie

Jak poinformowała gazeta „Grodzieńska prawda” 15 kwietnia odbyło się spotkanie wicemarszałek Senatu RP Marii Koc, radcy Ambasady RP w Mińsku Marcina Wojciechowskiego i konsula generalnego RP w Grodnie Jarosława Książka z zastępcą przewodniczącego Obwodowego Komitetu wykonawczego Heleną Bubeńczyk i przewodniczącym grodzieńskiego oddziału Związku Polaków na Białorusi Kazimierzem Znajdińskim.

W trakcie spotkania główną uwagę zwrócono na kwestie dwustronnej współpracy gospodarczej, sukces transgranicznych projektów. Strona polska podkreśliła, że będzie ubiegać się przed UE w sprawie zwiększenia budżetu współpracy transgranicznej. Ta pozycja naturalna dla strony polskiej, ponieważ duża część środków unijnych na projekty transgraniczne pozostaje w polskim budżecie.

Strony szczególnie pozytywnie ocenili wzrost współpracy gospodarczej, zwiększenie liczby turystów odwiedzających region dzięki ruchu bezwizowemu. Wyraziłi przekonanie, że stosunki dwustronne między krajami i regionami będą tylko wzmacniać się. Dobra dynamika inwestycji polskich biznesmenów do obwodu grodzieńskiego jest najlepszym świadkiem.

Kazimierz Znajdiński w imieniu Związku Polaków wręczył Marii Koc pamiątkę, zaprosił do odwiedzenia w czerwcu br. Festiwala kultur narodowych w Grodnie.

Навигация

Следующая статья:

К записи "Wizyta wicemarszałek Senatu RP Marii Koc w Grodnie" есть 1 комментарий
  1. Lucjan napisał(a):

    Ciekawie, kiedy władze RP się upomną o polskie szkolnictwo na Białorusi?

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Sierpień 2022
P W Ś C P S N
« Lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się