Wojna nielegalnego Związku Polaków przeciwko „akowców”

Logika walki o prawo reprezentowania wszystkich Polaków na Białorusi wymaga od kierownika nielegalnego Związku Polaków Andżeliki Borys przeprowadzenia operacji zmiany władzy w Stowarzyszeniu żołnierzy Armii Krajowej. Pułkownik Weronika Sebastianowicz szczerze popiera Mieczysława Jaśkiewicza i stanowi zagrożenie dla Borys.

Po prostu Andżelika i jej przyjaciele, m.in. Michał Dworczyk, doceniają wygodę monopolu na występ w Polsce w imieniu wszystkich Polaków na Białorusi. Bardzo wygodne, gdy w polskich mediach jest umieszczona tylko jedyna słuszna opinia. Jasne czyja. Trochę nie demokratycznie, ale taka natura u Andżeliki, która lubi zarządzać wszystkimi samodzielnie.

Tym bardziej, że jest dobra nagroda materialna: akowcom idzie z Polski wiele pomocy humanitarnej, rozpowszechniać którą marzy wielu ludzi. Samochody konsulatu w Grodnie przewożą produkty tonami.

Tak i konsulowi generalnemu RP w Grodnie Książkowi jest wygodnie ukryć siebie i swoje sprawy za pomocą takiej dobrej znajomej. Ale wrócimy do tematu Towarzystwa weteranów Armii Krajowej. U Weroniki Sebastianowicz pozostaje bardzo mało czasu, bo posłańcy Borys już idą do członków Towarzystwa w celu organizacji „zamachu” i usunięcia „pułkownika” od władzy.

Kto będzie następny – Polska Macierz Szkolna czy Harcerstwo?

Навигация

Предыдущая статья: ←

Следующая статья:

К записи "Wojna nielegalnego Związku Polaków przeciwko „akowców”" 2 komentarze
  1. leonarda rewkowska napisał(a):

    Borys była, jest i pozostanie niszczycielem polskości i Polaków na Białorusi. Będzie zawsze niszczyć ludzi, ponieważ chce tylko sama panować.

  2. Polak napisał(a):

    A co na to abp Kondrusiewicz, który pochodzi z tej samej wiosko co i Borys? Co powie i jakie jest Jego Ekscelencji zdanie? Czy została namaszczona?

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Grudzień 2022
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2022    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się