Nowy Przewodniczący Rady Konsultacyjnej kierowników republikańskich i międzynarodowych stowarzyszeń społecznych

25 stycznia na kolejnym posiedzeniu Mieczysław Łysy, który jest również Prezesem Związku Polaków na Białorusi, został wybrany na Przewodniczącego Rady Konsultacyjnej kierowników republikańskich i międzynarodowych stowarzyszeń społecznych.

Rada Konsultacyjna działa w ramach Republikańskiego Centrum Kultur Narodowych i zrzesza około trzydziestu przedstawicieli stowarzyszeń krajowych (z reguły są liderami głównych, największych wspólnot narodowych).

Jednym z głównych zadań Rady Konsultacyjnej jest koordynacja wysiłków i pomoc w tworzeniu odpowiednich warunków dla realizacji praw obywateli różnych narodowości do ożywienia ich wartości narodowych, działalności edukacyjnej, kulturalnej, twórczej, informacyjnej i innej, zgodnie ze statutami stowarzyszeń społecznych.

ZPB

Навигация

Следующая статья:

К записи "Nowy Przewodniczący Rady Konsultacyjnej kierowników republikańskich i międzynarodowych stowarzyszeń społecznych" есть 1 комментарий
  1. leonarda rewkowska napisał(a):

    Pozdrowienia Panu Mieczysławowi Łysemu. To jest bardzo dobra nowina dla wszystkich Polaków na Białorusi, bo to jest uznanie dla Zjednoczenia Sołecznego „Związek Polaków na Białorusi”. W roku 2018 będzie Festiwal Kultur Narodowościowych. Mamy nadzieję, że Polacy i wszyscy mniejszości narodowe, które stale biorą udział w Festiwalu będą mogli przekonać się w lepszej organizacji tego Festiwalu. Proponuję, aby wszystkie zespoły artystyczne, co przyjeżdżają do Grodna i występują na podwórkach mogli zobaczyć cały program. Dla tego należy, aby chóry, zespoły taneczne, orkiestry otrzymali obiad, a nie tak jak na poprzednich festiwalach byli zmuszeni po występie zostawić swoje podwórko i jechać szukać gdzieś obiadu i wody do picia.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się