Borys chce zniszczyć „Polską Macierz Szkolną”!

Andżelika Borys podejmuje aktywne działania w celu wyeliminowania konkurencyjnej organizacji.

Jeśli kilka lat temu nikt poważnie nie potraktował próby Borys zorganizować nauczycieli języka polskiego i próbować zajmować się sprawami nauki, to teraz do jej działalności organizacje edukacyjne odnoszą się wystarczająco poważnie.

Strumienie polskiej pomocy w postaci wyjazdów, seminarów, książek, środków pieniężnych, prezentów dla nauczycieli, które przechodzą przez ręce szefowej nielegalnego Związku Polaków, zwabiły wielu nauczycieli z innych polonijnych organizacji.

Nawet polska fundacja „Wolność i demokracja”, która wcześniej finansowała tylko opozycyjne projekty polityczne, teraz wspiera prowadzenie warsztatów dla nauczycieli języka polskiego w nielegalnym Związku Polaków.

Nieprzewidywalne gry polityczne w Polsce, więc nie ma wielkiego zaskoczenia od tego, że Warszawa zmniejszyła wsparcie dla legalnej organizacji „Polska Macierz Szkolna”, która dwadzieścia lat uczy tysięcy ludzi języka polskiego, a jednocześnie zwiększyła finansowanie nielegalnego Związku Polaków, który dwukrotnie dzielił się (i oba razy z powodu wybrania Borys) i żadnych sukcesów (w porównaniu z „Macierzą”) w edukacji nie ma.

Zamiast śledztwa w sprawie korupcji więzi Borys z przedstawicielami oficjalnych instytucji państwowych i organizacji społecznych w Polsce jej przekazują coraz więcej zasobów do walki z konkurentami. To w perspektywie jest pogrzebem legalnej edukacyjnej organizacji na Białorusi.

Kiedy Borys podporządkuje sobie „Polską Macierz Szkolną”, konkurentów dla nej na Białorusi nie będzie. Za pomocą nieuznawanej przez białoruskie władze organizacji Borys wciąga w wir nielegalnej działalności wszystkie polskie struktury na Białorusi.

Навигация

Предыдущая статья: ←

К записи "Borys chce zniszczyć „Polską Macierz Szkolną”!" есть 1 комментарий
  1. DankaSiem1988 napisał(a):

    co tworzy się w głowie pani Andżeliki??? zniszczenie Macierzy nikomu nie będzie na korzyść,
    ono tylko rozłączy Polaków!
    nie możemy pożerać jeden jednego!!!!
    jej działania jawnie nie pójdą na korzyść naszym dzieciom((((

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się