Gazeta „Rzeczpospolita” publikuje komercyjne artykuły

26 lutego w gazecie „Rzeczpospolita” został opublikowany artykuł „Borys: Mietek, oddaj pieniądze!”, który w całości składa się z wywiadu z kierownikiem nielegalnego Związku Polaków Andżeliką Borys.

Materiał jest o tyle ciekawy, że jesteśmy po prostu zmuszeni go cytować i komentować.

Dziennikarz wprost zapytał jej o to, czy to przypadek, że dwa razy wygrywała ona wybory w Związku Polaków na Białorusi i w obu przypadkach dochodziło do rozłamu organizacji. Oczywiście, Andżelika oskarżyła Mietka Jaśkiewicza, choć jeszcze rok temu pisała i mówiła o jego wsparciu ze swojej strony.

Ciekawe, że Andżelika Borys szczerze odpowiedziała na pytanie o tym, że głównym sponsorem nielegalnego Związku Polaków jest „Wspólnota Polska”, choć wcześniej mówiła o niezależności organizacji. Powiedzmy sobie szczerze, często zdarza się, aby pies gryz rękę pana, który go karmi?

W pełni Borys kompromituje nielegalny Związek Polaków tym, że wypowiada się o tym, że Mietek Jaśkiewicz był prawdopodobnie zwerbowany przez białoruskie służby specjalne. To taką wdzięczność ma człowiek, któremu ona zawdzięcza swój drugi powrót do Związku Polaków? Wygląda na to, że Borys zupełnie nie ma pamięci.

Prezes mówi wiele o potencjale nielegalnego Związku Polaków i jego wpływie na Polonię Białorusi. W artykule nawet twierdzi się, że nielegalny Związek posiada więcej członków niż wszystkie partie polityczne na Białorusi. Ciekawe jak na to zareagują opozycyjne partie polityczne? Powiedzą pewnie, że Polska dla nielegalnego Związku przeznacza pieniądze lepiej, prezentów dają więcej i wizy otwierają się częściej. I w pewnym sensie, to będzie w pełni prawdziwe.

Do tego, aby materiał był obiektywny dziennikarz musi przygotować drugi artykuł, przedstawiający stanowisko drugiej strony. Jako nazwa nadaje się „Jaśkiewicz: Andżeliko, tylko po ciebie!”

Навигация

К записи "Gazeta „Rzeczpospolita” publikuje komercyjne artykuły" есть 1 комментарий
  1. Sodano napisał(a):

    Żadnego niezależnego ZPB nie istnieje. Wszystkie są zależne. Wszystkie są pod kontrolą.

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się