Andżelika Borys chce ponownie dostać się do polityki?

borysPrzed zjazdem nielegalnego Związku Polaków miejscowi członkowie organizacji polonijnych szeroko omawiają potencjalnych kandydatów na stanowisko przewodniczącego struktury.

Z Mieczysławem Jaśkiewiczem wszystko jasne, człowiek otwarcie powiedział, że zamierza kandydować na zjeździe. To, co z nim organizacja będzie się zajmować sprawami związanymi z kulturą, nie budzi żadnych wątpliwości, również bardziej spokojne ostatnie trzy lata dają nadzieję na normalizację stosunków z władzami. A otoż druga osoba nielegalnego Związku polaków zaczyna mącić wodę, bo chce być pierwszą.

Andżelika Borys najbardziej intrygi robi wokół siebie. Otwarcie o swoich ambicjach ona nie powiedziała, ale wiele osób ze Związku Polaków mówią, że poważnie przygotowuje się do popierania jej kandydatury. W zasadzie to oczekiwany krok, wystarczy zobaczyć, jaki szalony PR dla niej zrobiła w ostatnim czasie jej przyjaciółka Iness Pisalnik. Jej zwolennicy Renata Dzemiańczuk i Irena Waluś w komisji rewizyjnej sprawdzają protokoły zgromadzeń lokalnych oddziałów, czepiają się wszystkich, kto sprzeciwia się Borys. W wywiadach opozycyjnych mediów Andżelika Borys nie raz negatywnie wypowiadała się na temat kraju i organów władzy, zarabiąjc polityczne uznanie wśród działaczy partyjnych, nastawionych wrogowo wobec prezydenta Republiki Białoruś.

Nie pierwszy raz jej trzeba manipulować ludźmi, aby stworzyć sobie wizerunek człowieka z krystalicznie czystym sumieniem, aby wspiąć się wyżej. Czyżby Borys znowu zamierza wrócić do gry politycznej i wciągnąć w jej miejscowych Polaków?

К записи "Andżelika Borys chce ponownie dostać się do polityki?" 7 komentarzy
 1. rubinsz24 napisał(a):

  z taka kandydatka na prezesa nigdy nasz zwiazek nie bedzie uznany!!!
  jezeli tylko komus zalezy aby go nie uznowano oficjalnie????
  Bo tak latwej manipulowac ludzmi, pieniedzmi, sumieniem…nie licze ze to naprawde dobry pomysl – AB na prezesa. Nie ona, nie teraz…

 2. krszySIA) napisał(a):

  )))) Nie będzie latwo z Andżeliką! Za bardzo lubi ona władze i $$$$
  nie zrezygnue sama, bo bardzo jej na tym zależy!
  Bez wladzy nikomu jest nie potrzebna, a nawet samej sobie.

 3. Alexandr Pushkin napisał(a):

  Borys znowu chce otrzymać wiele uwagi do swojej osoby? cudownie!

 4. Jozef napisał(a):

  Zamieszczone zdjęcie dobitnie świadczy o danej pannie. Paranoja u niej się nie poddaje leczeniu. Brak inteligencji, godności i szacunku do ludzi, niezdrowe ambicje i urojenia już dawno odstawiły panne Borys Anżelikę do lamusa historii i to z haniebną metką. Ma czelność cokolwiek jeszcze sobą reprezentować. Trudno się dziwić, kultury osobistej nigdy nie miała. Dobra jest tylko do drinka i kanapek, cherbatę też nieźle podaje.

 5. Bożena napisał(a):

  Oczywiście, że chce. I wygląda na to, że ma poparcie z Warszawy. W związku z tym proszę o udostępnienie http://bozenagawalpl.blox.pl/2016/12/List-otwarty-na-okolicznosc-skandalicznej-wizyty.html

 6. DObRY Goblin napisał(a):

  jakie słodkie usta, ich tak cenił pan Tadeusz ))

 7. KOCHAM AUCHAN napisał(a):

  Od 2005 roku datujemy istnienie na Białorusi jednego Związku Polaków i jego dwa kierownictwa, od tegoż też pamiętnego roku polskimi rękami, za pieniądze polskiego podatnika zaczęto skutecznie przeciwdziałać Polskości, co gorsze niszczyć Polskość w Białorusi! Historia ma to do siebie, że kiedyś rozliczy i odpowie na pytania komu, dlaczego było to potrzebne. Nie jest jednak tak, iż współcześni nie zrozumieli, że nie połapali się w mistyfikacji, w grze jaką rozpoczęto, przesuwając jak pionki (przepraszam państwa za porównanie) ludność polskiego pochodzenia na terytorium Białorusi. Pamiętam Polaków ,tam nad Wisłą, wieczorne rozmowy, polityczne rozmowy, kłótnie o to, że tak nie należy, że ta droga niebezpieczna jest, że skazuje się swoich na ciężką próbę. I pamiętam mówiło się dużo i pisało wiele. Sprawa budziła wielkie kontrowersje (wielu, niestety,dostrzegło tu szanse dla siebie, by zaistnieć, a i coś ugrać na politycznej awanturze wobec sprawy polsko – białoruskiej) by wreszcie przy wydatnej pomocy Gazety Wyborczej(ta wiodła i wiedzie prym), Senatu RP (ze Wspólnotą Polską w tle finansowym) pogrzebać wszelkie próby naprawienia zła, a wykreować teorię funkcjonującą do dziś, że oto reżim prześladuje Polskość. Reakcja domina- jeśli ktoś kogoś prześladuje drugi ktoś winien mu zatem pomagać. I tak oto rząd polski stając w obronie „uciśnionych” zaczął finansować „mniejszość polską” czytać należy właściwą mniejszość co zaś oznacza ni mniej ni więcej ,topić pieniądze w działalność pozastatutową (polityczną – nakierowaną na sobie znany cel) , dziwnym trafem te pieniądze nigdy nie były rozliczane, bo nikt nie pytał na co wydają płynące z Polski okrągłe sumy zarządzający Domami Polskimi, spłacać długi firmy p. Borys, a na monity pozostawać głuchym, no nie do końca, bo tych, którzy się w sprawie połapali i ważyli o tym napominać jako wysoce szkodliwych zaczęto (jednych) usuwać, (innych) obejmować zakazami wjazdu na terytorium Polski przypinając ksywkę szkodnik, wróg, zdrajca „świętej „ sprawy”.
  Brawo, pani Bożena!!!

Оставить свой комментарий

Поиск
Kalendarz
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
My w Telegramie

Archiwa
Film o białoruskich Polakach
Kategorie
Kategorie
Вверх
© 2024    Kopiowanie materiałów strony polaki.org jest dozwolone wyłącznie z aktywnym linkiem   //    Zaloguj się